Zaměstnáváte šťastné lidi? V práci jsou mnohem motivovanější

Osobní život úzce souvisí s prací. Potvrzují to i data. Podle průzkumu LMC JobsIndex existuje zásadní propojení mezi tím, jak se lidé cítí doma a v práci.

Foto: Shutterstock.com

Víc než polovina (konkrétně 59 %) z těch, kteří jsou spokojeni se svou životní úrovní, je zároveň hrdá na společnost, ve které pracuje. Na práci si pak podle průzkumu LMC JobsIndex cení např. postavení zaměstnavatele na trhu nebo atmosféry na pracovišti a méně často uvažují o změně zaměstnání. 

Nespokojenost znamená nestálost

Na druhém konci spektra se ukazuje stejná provázanost. Ti, kteří se svou životní úrovní spokojeni nejsou, mnohem častěji uvažují o změně práce. Se svým zaměstnavatelem je z nich spokojeno jen 36 %. Není divu, že se ke změně práce nechají motivovat mnohem častěji a 18 % z nich si nové pracovní příležitosti aktivně vyhledává. 

Lepší nabídky by pochopitelně motivovaly ke změně místa i část těch, kteří jsou jinak ve své práci spokojení. Ovšem celých 13 % z těch, kteří jsou spokojeni se svou životní úrovní,  uvedlo, že momentálně neexistuje faktor, který by je přiměl o změně uvažovat. 

S tím se pojí také počet míst, která už respondenti za svou kariéru vystřídali. Ti spokojenější práci příliš neměnili – 44 % z nich působí pouze u svého druhého či třetího zaměstnavatele. Naproti tomu je 22 % z těch méně spokojených už přinejmenším u zaměstnavatele šestého. 

Žijete ve šťastném kraji?

Zajímavé je, že podle výzkumů jsou šťastní s prací i osobně hlavně obyvatelé nejmenších obcí. Nejvíce nespokojených je ve velkých městech.

Jak vypadá život lidí spokojených se svou životní úrovní? 49 % z nich jezdí do práce autem, 69 % jich je v manželském či partnerském svazku a v 39 % mají příjmy nad třicet tisíc korun. Naopak nespokojení zaměstnanci jezdí do práce ve 41 % veřejnou dopravou a z 31 % jsou svobodní. Příjmy 31 % z nich se pohybují pod dvaceti tisíci korunami. 

Lidé, kteří pracují nedaleko domova, jsou v práci šťastnější. Mají více času a netráví hodiny dojížděním. Hledejte proto nové zaměstnance poblíž přes aplikaci Práce za rohem.

 
Sdílejte
Řešili byste milostný románek kolegů?
0