„Viděl jsem, že máte novou kantýnu“ a dalších 17 věcí, které kandidáti (ne)vědí o vaší firmě během pohovoru

Přijímací pohovor je pokaždé trochu jiný, ale zároveň má své klasiky. Například otázky: „Proč chcete právě k nám?“ nebo „V čem vidíte svůj přínos pro naši firmu?“ Tyhle standardní dotazy mají nevýhodu, že se na ně dá odpovídat standardně nadrcenou odpovědí. Nejzajímavější hlášky proto generuje dotaz: „Co o nás víte?“, protože u toho se mlžit nedá. S jakými odpověďmi se potkali personalisté, kterých jsme se zeptali?

Hlášky u pohovoru

1. O vaší firmě nic moc nevím, protože jsem se díval k vám na webovky a moc tam toho teda nemáte.

2. Slyšel jsem, že nabízíte dobré platové podmínky. A měl bych k tomu jeden dotaz: kolik máte limit na stravenky?

3. Myslím, že vyrábíte něco na auta. Ne, na kola. Na kola, viďte?

4. Děkuji za otázku. Vaše společnost je jedním z leaderů ve svém oboru. Obdivuji vaši vizi přinášet bezchybné profesionální služby vašim zákazníkům, čehož dosahujete vytvářením kolaborativního prostředí a budováním synergetistického networku strategických aliancí.

5. Co vím o vaší firmě? To je skvělá otázka, na kterou teď neumím odpovědět. Ale jestli mi dáte šanci, tak se to do nástupu doučím.

V práci trávíme většinu dne. Není proto od věci, aby se lidé, kteří by u vás mohli pracovat, dozvěděli, jak to ve vaší firmě opravdu chodí. Atmoskop.cz k tomu nabízí ideální prostor v rámci prémiového profilu.

6. No, na vašem Facebooku jsem viděl, že máte novou kantýnu.

7. Čím se zabývá vaše firma, vím naprosto přesně, protože v současnosti pracuji u firmy, která působí ve stejném oboru. Akorát už u ní nemůžu vydržet, protože mě ta práce k smrti nudí.

8. Ano, samozřejmě.

9. Maminka říkala, že tu pracuje její kamarádka a že tu budete asi hodní.

10. Projel jsem si vaše výroční zprávy a mám k vaší společnosti takovou důvěru, že jsem si dokonce koupil jednu akcii. Takže jsem teď něco jako váš tak trochu vlastník. Majitel, dá se říct.

11. Vím, že jsem pro vás ještě nepracoval, takže bych tu pár tejdenků mohl vydržet, co myslíte?

12. Co vím o vaší firmě? No, doufala jsem, že se to dozvím od vás.

13. Upřímně řečeno, já jsem tu kvůli potvrzení, že chodím na pohovory, aby mě nevyhodili z pracáku. Tak kdybyste mi mohla podepsat, že jsem tu byl, tak hned potom vypadnu a ušetříme čas oba, co říkáte?

14. Vím, že hledáte nové zaměstnance. Proč bych tu jinak asi tak byla?

15. No, znám to, co jste psali v inzerátu. Že jste dynamická firma s mladým kolektivem. To ale nemysleli přímo vás, že ne?

16. Nevím vůbec nic. Jak píšu v životopisu, mám ráda výzvy a překvapení.

17. Vidíte, já věděl, že se mě na to budete ptát, tak jsem si vás vygooglil. A zjistil jsem, že recenze máte tak půl napůl, tak si říkám, že třeba budu mít štěstí a u mě to vyjde.

18. Já se strašně omlouvám, ale jakže se vaše firma jmenuje? Víte, já teď chodím na hodně pohovorů a trochu mi to už všechno splývá.

 
Sdílejte
Řešíte spory zaměstnanců?
0