Už jste slyšeli o M-learningu? Vyzkoušejte ho u zaměstnanců

O myšlence přinést učení ke studentovi se začalo mluvit už v roce 2000, ale až nyní s rozvojem mobilních zařízení dostává tento trend pomyslnou zelenou. Přečtěte si, co je M-learning a jak ho můžete využít i u vás ve firmě.

M-learning

Studovat kdekoliv, kdykoliv – to je, oč tu běží

Nejprve bychom si měli vyjasnit, co zkratka M-learning znamená – označuje takzvaný Mobile-learning, tedy učení pomocí mobilního zařízení. Někdy se můžete setkat i s variantami m-learning nebo mlearning.

S rozvojem mobilních technologií se postupně mění i trendy všech oblastí lidského života. Už nemusíte volat z telefonní budky, ale telefon jednoduše kdekoliv vytáhnete z kapsy. Nakupovat nemusíte v obchodě, ale na pár kliknutí v mobilním telefonu. A stejně revoluční trend nastává nyní i ve vzdělávání.

Díky m-learningu se můžete učit doslova kdekoliv – v čekárně, v tramvaji, cestou do práce nebo ve frontě na úřadě. Nemusíte se přizpůsobovat, učení se přizpůsobí vám – kdy máte chuť a prostor.

Uvádí se, že průměrný člověk zkontroluje svůj mobil až 150× za den a dotkne se ho skoro 3000×. Přístup ke vzdělávání tak nebyl nikdy snazší, protože ho máme doslova „ve svých rukou”.

S mobilním vzděláváním roste chuť do učení

Flexibilita, jakou nám m-learning nabízí, zvyšuje zapojení a hlavně chuť do učení. 70 % lidí uvádí, že díky možnosti vzdělávat se v mobilu jsou více motivovaní se učit. To je klíčové i pro firmy, protože motivace je obvykle velký strašák všech, kteří se starají o vzdělávání zaměstnanců nebo svého týmu.

Mobilní studenti navíc dokončují kurzy o 45 % rychleji, než kdyby je studovali na počítači. Také studují o 40 minut déle každý týden.

Zapamatujete si více

Polovinu informací, které se naučíte standardní cestou, zapomenete obvykle do hodiny. Do 24 hodin se vám pak z hlavy vykouří až 70 % informací. M-learning funguje jinak.

Je primárně postaven na velmi krátkých lekcích, využívá interaktivní herní prvky a notifikace, které vás vrací zpět k učení. Probíranou látku tak máte pořád na očích a díky tomu si z ní více zapamatujete.

Kvízy i průběžné a závěrečné testy vás zase nutí k opakování nových vědomostí a tím pomáhají k jejich lepšímu zapamatování.

Vyzkoušejte si mít vzdělání v kapse

Existuje mnoho aplikací, které se zaměřují na vzdělávání pomocí m-learningu:

  • Vyzkoušet můžete aplikaci QuizUP, díky které se zdokonalíte v mnoha volnočasových tématech pomocí herních kvízů.
  • Aplikace TED pomocí videa přináší inspiraci od špičkových řečníků.
  • A třeba Duolingo patří mezi nejrozšířenější jazykové aplikace vůbec.

Náš online vzdělávací portál Seduo.cz má nově také svoji mobilní aplikaci. Umožňuje uživatelům a zaměstnancům firem stahovat videokurzy přímo do svého mobilního telefonu a studovat pak kdekoliv bez nutnosti mobilního internetu a čerpání dat.

Vyzkoušejte si m-learning s mobilní aplikaci od Seduo.cz. Stáhnout si ji můžete na:

App Store  

Použité zdroje:

 

 
Sdílejte