Udělejte z manažerů náborové parťáky. Stačí jim k tomu mobil

HR vymyslí náborovou strategii a ví, jak pozici nejlépe prodat. Týmoví manažeři zase lépe znají denní rutinu na dané pozici. Při čtení CV snadno odhalí, když kandidát svou odbornost nafukuje. Vyloženě se tedy nabízí dát to v náboru dohromady. Podívejte se, jaký online nástroj vám to usnadní.

Tak toho chci na pohovor!

V náboru dnes hraje hlavní roli čas. Když zapojíte manažery, zjednodušíte si cestu k výběru nejlepšího kandidáta. Může to fungovat třeba takto:

  1. HR vystaví inzerát a udělá preselekci došlých životopisů
  2. Manažer si projde CV těch nadějných a rozhodne, které chce vidět osobně
  3. Nábor se zrychlí, protože na pohovor dorazí jen ti skutečně relevantní

Zní to jednoduše, že? Může to však ztroskotat na jedné věci: manažeři se ostře vymezí v tom smyslu, že o nábor se má starat HR. A že oni na „něco takového“ beztak nemají čas.

Co kdyby jim však někdo řekl, že posouzení kandidátů jim zabere pár kliků na mobilu? A že zodpovědnost za to, jak rychle v týmu přivítají nového člověka, leží i na jejich bedrech?

Manažer jako parťák v náboru

Přemýšleli jsme, jak to personalistům a manažerům co nejvíce usnadnit. Teamio, naše náborová aplikace, proto umí funkci zapojení liniového manažera. Používá ji už skoro 30 % firem, které svůj nábor řeší v Teamiu.

„Teamio umožňuje zapojit manažera do celého procesu už od začátku. Z manažera se tak stává náborový parťák. Sdílíte s ním všechno na jednom místě, a to včetně interních poznámek,“ říká Lukáš Raim, produktový manažer Teamia.

Zapojení manažera = nábory pod palcem

Zapojení manažeři v Teamiu vidí seznam předvybraných uchazečů, které mohou „palečkovat“. Palec nahoru znamená, že dotyčného chtějí pozvat na pohovor. Takto snadné to je.

„Funkce zapojení liniového manažera je automaticky součástí všech placených edic Teamia, stačí ji jen začít využívat. Jen u edice Individual je nutné si uživatele v roli liniového manažera přikoupit,“ doplňuje Lukáš Raim.

Manažera zapojíte na jeden klik

Pokud již dnes řešíte spolupráci s manažery například prostřednictvím sdílených excelovských tabulek, tak v Teamiu stačí jen vyplnit e-mail manažera. Tím ho zapojíte.

Pro manažera to bude stejně snadné. Do e-mailu mu přijdou stručné instrukce a odkaz. Po kliknutí se mu zobrazí předvybraní uchazeči a on pomocí palečků vybere ty, kteří ho zajímají nejvíc.

 

Sdílejte
 
Chcete se učit přes video v pohodlí domova?
0