Video: Teamio pomáhá s náborem i malým firmám

HR tým v malé firmě často tvoří jediný člověk. Řeší nejen nábory, ale i desítky dalších drobných úkolů. Takovým náborářům Teamio alespoň částečně nahrazuje asistentku, jak ukazuje příklad rodinného podniku Dřevojas.

Foto: Archiv

Malá firma ze Svitav, která vyrábí kvalitní koupelnový nábytek, neustále modernizuje technologické vybavení a postupy, aby se u ní zaměstnancům dobře pracovalo. Někdy ale ani to nestačí. O každého zaměstnance je na malém městě velký boj.

Dřevojas má skromné HR oddělení, konkrétně o jednom člověku. Pavla Kučerová, která ho má na starosti, nabírá kolem padesáti lidí ročně a často nad rámec svých povinností musí ještě zvládat další drobné úkoly. „Starám se například o koordinování práce paní uklízečky, vozový park, zásobování kanceláří a dělám tak trochu asistentku panu řediteli. Já i moji kolegové bychom také pomoc asistentky uvítali, ale kvůli velikosti firmy si musíme poradit bez ní,“ vypráví Pavla.

Aplikace místo asistentky

„Teamio shromažďuje na jediném místě veškerou komunikaci, připomene mi, proč jsme dříve uchazeče odmítli, a ohlídá, aby se neztratil žádný přiložený dokument. Upozorní mě, když hrozí, že bych někomu zapomněla odpovědět nebo evidovala údaje o uchazečích v nesouladu s legislativou,“ vysvětluje personalistka, jak jí Teamio pomáhá.

Pozice do výroby obsazuje většinou s manažerem výroby, případně požádá o spolupráci mistry. Administrativní pozice řeší sama nebo s přímým nadřízeným uchazeče. Když hledá nováčka na manažerskou pozici, přidává se do výběru i ředitel. Díky Teamiu to jde hladce – ředitel rychle získá představu o způsobu vyjadřování a rychlosti reakcí uchazeče, protože vidí celou historii komunikace.

Jak to v praxi vypadá, se dozvíte v následujícím videu. A pokud vás zajímají další podrobnosti, najdete je v tomto článku. 

„Bez Teamia bych si musela v počítači ukládat informace do zaheslovaných složek. Ani si nechci představovat, jak by vypadala excelovská tabulka se všemi uchazeči. Co pozice, to jeden list. Byl by to nepřehledný zmatek,“ říká zkušená personalistka. Díky náborovému pomocníkovi má více prostoru na péči o současné zaměstnance a zjišťování jejich spokojenosti i potřeb. A o to jde v její práci především.

S Teamiem budete mít všechno přehledně na jednom místě, snadno si předáte HR agendu, uchováte si přílohy i historii uchazečů a aplikace za vás samozřejmě pohlídá GDPR. Skvělá zpráva je, že si můžete nejvyšší verzi Teamio SMART, která pomáhá s náborem, na 30 dní vyzkoušet zdarma.

 
Sdílejte
Vyhýbáte se přelétavým kandidátům?
0