Šéf nečekaně vyhrává bowling a dalších 17 klasických situací vánočního večírku

Pokud jste vánoční večírek sami organizovali, tak to znáte. A pokud neorganizovali, tak jste se ho určitě aspoň účastnili, takže to znáte taky. Ať už se zimní družba s kolegy odehrává v baru, nebo třeba na curlingu, určitě se nevyhnete následujícím situacím.

Foto: Shutterstock.com

1. Na začátku se všichni tváří jako na táborové diskotéce. Nikdy tu nechtěli být, nevědí, co tu dělají, a určitě půjdou spát co nejdřív.

2. Organizátor večírku si připravil pár ledolamek, které všechno ještě zhoršily.

3. Junioři celou první hodinu řeší, jestli mají na útratu, než zjistí, že je všechno na účet podniku. Pak se konečně rozjedou a večírek začne nabírat grády.

4. Právě když si na záchodcích stěžujete Janě z účtárny na nesmyslná zadání z vedení, sedí v jedné z kabinek vaše teamleaderka.

5. Nový kolega z financí, který nikoho nezná, sedí sám u stolku a snaží se opít, aby proboural sociální zábrany. Když se mu to povede, přilepí se na nejbližší skupinku, zahlaholí něco trapného, co zůstane bez reakce, vrátí se ke svému stolku a usne.

6. Pokud jsou na baru předplacená vína a piva, 75 % zaměstnanců projeví zájem o gin s tonicem. Je to úplně stejné jako s benefity. Nabídnete multisportku, chtějí masáže.

7. Jako vždycky se potvrdí přímá úměra: čím víc drinků si Honza z marketingu na baru dá, tím déle s vámi bude chtít řešit svoje finanční podhodnocení a opakovat dokola to samé.

8. Když se rozveselíte, zvládnete věnovat pár úsměvů i služebně nejmladšímu ajťákovi, což způsobí, že si už nikdy nebudete muset přeinstalovávat Office sami.

9. Vaše vystoupení na karaoke probíhá podobně jako jakákoliv jiná prezentace před vedením: Ze začátku nemůžete chytnout melodii a pak už je to pořád ta samá písnička.

10. Ať se hraje cokoliv, vyhraje šéf, i když třeba hází bowlingovou koulí jako Helena Fibingerová. Všichni doufají, že jeho pár bodů navíc přinese později body všem ostatním.

11. Holky z účtárny a kluci z oddělení komunikace se zákazníky se sejdou u švédského stolu jako první. Na konci od něj odejdou jako poslední.

12. Po jedenácté někdo předvede částečný striptýz. Nějaký muž se svlékne do půl těla, nějaká žena skoro taky.

13. Šéf, který vyhrál bowling, má dobrou náladu a všechny pozve na padesát tullamorek. Člověk zodpovědný za rozpočet večírku vyděšeně zírá.

Budete po vánočním večírku potřebovat nové zaměstnance? Najdete je třeba tady.

14. V rauši sdílné atmosféry nastane chvíle, kdy se nejbližší kolegyni neformálně svěříte s tím nejtajnějším, co byste nikdy nikomu neprozradili. Samozřejmě pod přísným slibem tajemství, takže to druhý den ví i paní uklízečka na dovolené.

15. Venku na cigaretě padne 60 geniálních byznys nápadů, které by firmu příští rok posunuly o deset světelných let dál. Druhý den si je naštěstí nikdo nepamatuje.

16. Šéf, v dobrém rozpoložení z další výhry v bowlingu, všechny vyzve, aby mu bez obav upřímně řekli, co se ve firmě děje špatně. Od té doby absolvuje maraton face to face rozhovorů u zdi a kope do sebe jednu tullamorku za druhou, aby mu nezvadl úsměv. Za týden v práci už bude bez tullamorky a usmívat se na stěžovatele taky přestane.

17. Vyčerpán přívalem negativity odchází šéf s poslední tullamorkou do taxíku, který mu zavolala recepční, jež je jako jediná z přítomných pořád ještě schopná něco zařídit. Do 20 minut po šéfovi se vytratí všichni, kteří potřebovali být doma už před třemi hodinami.

18. Zdravé jádro se přesune do nejbližšího nonstopu a začíná konat hrdinské skutky, které se budou ve firmě vyprávět jako historky až do příštího vánočního večírku.

 
Sdílejte
Přispíváte zaměstnancům na home office?
0