Projekt LMC „Razíme cestu“ získal prestižní evropskou cenu

Projekt LMC Razíme cestu – z horníka programátorem získal prestižní evropskou PR cenu Golden Sabre coby nejlepší počin regionu střední a východní Evropy.

V Razíme cestu jsme chtěli na výrazném příkladu lidem ukázat, že nikdy není pozdě naučit se něco úplně nového, změnit zásadním způsobem práci a tím i svůj život. Na počátku byla jednoduchá myšlenka, ale s promyšleným zpracováním.

↑ Dříve, nyní. Tomáš Hisem dělal horníka, díky projektu LMC se zněj stal programátor.

Poprvé jsme na Karvinsko za horníky do dolu Paskov, v němž bylo právě oznámeno chystané ukončení těžby, jeli v září 2016. První jednodenní bootcamp pro 17 z nich jsme spolu s AC&C Public Relations a s Czechitas uspořádali o adventu stejného roku.

Cest na sever Moravy bylo nakonec během onoho i následujícího roku mnohem více – kvůli studiím těch, kteří s námi v úsilí vydrželi, na VŠB-TU i kvůli následným stážím ve firmách. Na úplném konci jsou tři lidé, kteří i přes vyšší věk a předchozích 20 – 25 let zkušenosti z úplné jiné oblasti, dokázali spolu s námi zbořit všechny stereotypy a teď už naplno pracují coby programátoři.

Odměnou při veškerém snažení byl velký zájem médií i pozornost veřejnosti. Milou třešničkou na dortu je i získané mezinárodní ocenění. Pevně věříme, že Razíme cestu inspiruje i další, kteří si řeknou: „Sakra, to já přece dokážu taky!“

Děkujeme všem, kteří se spolu s námi do projektu zapojili a pomáhají nám jej rozvíjet. Razíme cestu pokračuje, v létě budeme mít další zajímavé novinky 🙂

Za tým LMC spolu s AC&C PR Tomáš Ervín Dombrovský

Sdílejte
 
Vzděláváte se ve firmě?
0