Profinaut: Nová pracovní zkušenost i bez ztráty jistého zaměstnání

Ať už lidi lovíte, pracujete jako zaměstnanec nebo podnikáte, určitě zbystřete. Rozjíždíme službu Profinaut, která propojí doporučené profíky se zajímavými projekty. Přitom nebudou muset odcházet od svého současného zaměstnavatele.

Trend mluví jasně. Lidí na volné noze stále přibývá a mladší generace lákají zkrácené úvazky, flexibilní pracovní doba nebo vlastní podnikání. Po hlavním pracovním poměru naopak touží jen 27 % z nich. Kvalifikovaní zaměstnanci zase často touží po přivýdělku nebo zajímavé kariérní výzvě, a to mimo společnosti, ve kterých působí. Nabídka HR oddělení ale těmto modelům spolupráce často nevychází vstříc.

„Chtěl bych zkusit něco nového, ale nevím, jak to jinde chodí“

„V LMC jsme se rozhodli tento potenciál rozvíjet a přinést službu, která lidem umožní pracovat na projektech, které si sami vyberou, aniž by museli riskovat nebo odcházet od jistoty současného zaměstnání. A to nejen v ČR, ale i v Polsku. Služba Profinaut je pro všechny – využít ji mohou zaměstnanci, lidé na volné noze i firmy“ řekl na prvním srazu Profinautů Alfred Simuna, ředitel rozvoje byznysu a inovací v LMC.

 

Co si pod takovou formou spolupráce představit?

Potřebujete ve firmě pomoci s projektem, který jste nikdy nedělali, ale nemůžete nebo nechcete najmout profesionála na plný úvazek, kterému byste ho svěřili? Nebo patříte mezi zaměstnance a rádi byste zkusili něco nového, práci ale měnit nechcete? A co se takhle propojit díky službě Profinaut?

Profinaut je mobilní aplikace dostupná pro Android a iOS zařízení. Její využívání je zdarma pro všechny, včetně firem. Spuštění je plánované už na 13. 3. 2017 a odstartuje s více než 200 registrovanými profesionály z Česka a Polska, kteří čekají až jim zazvoní telefon a dostanou nabídku prvního projektu.

 

Lidé jsou to nejdůležitější, co v Profinautovi najdete

Všechny Profinauty doporučili lidé, kteří za ně dají ruku do ohně. Firmy, kterých se teď do služby registruje zhruba 10 denně, se tak nemusí bát, že se při spolupráci s nimi spálí. Důležitý je princip důvěry. Například to, kdo konkrétního Profinauta doporučuje, je veřejný údaj a stejně tak to bude s hodnoceními proběhlé spolupráce.

 

Přejeme Profinautům šťastnou plavbu v nových mořích

A co nebo kdo je vlastně Profinaut? Brand builder Karel Novotný nám na srazu Profinautů prozradil, že ho náhoda při zkoumání dovedla ke slovu Argonaut. Spojení pochází ze spojení slov „naut“ tedy loď, respektive námořník, a „Argo“, což je chlapík, který loď stvořil. Profinauta tedy přirovnal k lodi nebo námořníkovi plavícímu se za profesionalitou.  A na závěr našeho setkání mu popřál, aby přežil plavbu, přinášel uspokojení těm, kteří ho budou využívat a fungoval jako pole, na kterém bude vzájemná důvěra a souhra hrát prim.

 

A co vy, nalodíte se taky?   Vyzkoušet Profinaut.com zdarma

Sdílejte
 
Chcete se učit přes video v pohodlí domova?
0