Případ Letiště: Zapojte šéfy budoucích zaměstnanců do náboru. Vyplatí se to všem

Manažeři z terénu vědí nejlíp, jaké zaměstnance potřebují. Přimět je k tomu, aby se zapojili do náboru, je ale někdy nadlidský výkon. Mají spoustu jiné práce. Na pražském Letišti Václava Havla se povedlo nadchnout reálné šéfy, aby se aktivně podíleli na výběru svých budoucích kolegů. Díky tomu teď Letiště přijímá kvalitní lidi a navíc omezilo papírování kolem na minimum. Nechte se inspirovat.

Foto: Archiv

Vyzkoušet v aplikaci Teamio funkci „Zapojení liniového manažera“ by si měl pro radost každý personalista. Sdílení náborového procesu mezi HR a šéfy jednotlivých oddělení vás totiž zbaví nekonečného množství přeposílaných životopisů, komentářů, poznámek a zdlouhavých schůzek. Používání je přitom tak intuitivní, že ho prostě otevřete a jedete. Jak to funguje, jsme pro vás natočili přímo na Letišti.

Jestli nemáte možnost (nebo chuť) pustit si video, tak pro vás máme čtení…

Své zkušenosti se zapojením kolegů do Teamia popisuje Lada Duchoňová, HR manažerka Letiště Václava Havla: „Když jsme začali zapojovat liniové manažery do náboru, přeposílali jsme si navzájem životopisy e-mailem. „Jakmile jsem ale pozvala kolegy přímo do Teamia, objevili jsme výhody sdílení v podstatě okamžitě. Jednou z nich je třeba to, že i když nabíráme 1500 uchazečů ročně, tak 96 % kandidátů odpovídáme do 14 dnů. Manažeři mají přehled, jak na tom nábor i stav uchazečů jsou a celý proces se tak nikde nezadrhává.“

Na Teamio jsme pyšní a víme, že vám opravdu ulehčí práci. Proto se nebojíme dát vám ho na měsíc zdarma na vyzkoušení. Otestujte zapojení manažerů a další výhody plné verze bez závazků a jiných zádrhelů. A pak prostě uvidíte.

„Jakmile jsem ale pozvala kolegy přímo do Teamia, objevili jsme výhody sdílení v podstatě okamžitě"

Lada Duchoňová

Jedním klikem, bez návodu

„Dostala jsem do e-mailu odkaz a přihlásila se do Teamia. Zjistila jsem, že je jeho prostředí dokonale jednoduché. Ovládání jsem zvládla na první dobrou, nepotřebovala jsem k němu žádný návod,“ potvrzuje manažerka Marika Janoušková.

V praxi manažerovi jednoduše přijde upozornění, že má v Teamiu nové nábory. Jedním klikem se podívá na přehled uchazečů, dalším si otevře jejich životopisy, může k nim jednoduše vytvářet a sdílet poznámky, u vybraných kandidátů pak kliknutím na ikonku palce nahoru požádá HR o sjednání pohovoru.

„Velkou výhodou je pro mě možnost sdílet informace s ostatními manažery a především to, že se do Teamia můžu připojit odkudkoliv. Z práce, z domova, z mobilu,“ chválí si užívání aplikace Marika Janoušková.

„Při velkých počtech uchazečů o zaměstnání je pro nás už dneska Teamio nezbytný nástroj,“ doplňuje Lada Duchoňová. „Všem nám udržuje přehled o kandidátech, můžeme jim jednoduše odpovídat, sdílet naše názory a reakce a jasně vidět, v jaké fázi který nábor je. Bez Teamia bychom tolik uchazečů vůbec neměli šanci nabrat.“

Jestli vás úspěšné zapojení liniových manažerů na Letišti zajímá ještě hloub, připravili jsme pro vás podrobnější text na blogu Teamia.

 
Sdílejte
Zkoušíte řešit hádky kolegů?
0