Příběh jedněch netradičních kariérních stránek

⇑ Načerno. Nové kariérní stránky vsadily na netradiční design.

„Udělejte nám nejlepší kariérní stránky, které vyhrají nějakou cenu,“ zaznělo z legrace na jedné z úvodních schůzek. No, a nakonec to tak dopadlo. Nový kariérní web, který jsme pro Skupinu ČEZ u nás v LMC vytvářeli, získal nedávno cenu od Recruitment Academy. Co tomu předcházelo a v čem jsou tyhle kariérní stránky jiné?

Blackout!

„Hledali jsme způsob, jak ČEZ prezentovat tak, jak by to nikdo nečekal. Lidé si ČEZ spojují s oranžovou barvou, my se snažili překvapit a design stránky je černý. Na schůzkách nám totiž kolegové z ČEZu vštěpovali, že bez elektrické energie nic nefunguje a pustili nám film o blackoutu. Tak nás to možná inspirovalo :),“ říká Petr Liko, odborný konzultant personálního marketingu a employer brandingu v LMC, který projekt vedl.

Kde jinde

Černé pozadí na titulce funguje jako „plátno“, kde se prezentují volné pozice i jednotlivé dceřiné společnosti Skupiny ČEZ. Hodně netradiční je název kariérních stránek. Zní: kdejinde.cz. V adrese tedy chybí zdánlivě nedotknutelná věc: název firmy, které stránky patří.

„Ohlasy na nové kariérní stránky byly a jsou pozitivní. A těch pár negativních, které jsme zaznamenali, byly spojené se zvoleným barevným schématem, ale i ty jsme si vysvětlili :),“ shrnuje Pavel Puff, Strategic Recruitment Manager v ČEZ. „Méně je někdy více, proto jsme se nové stránky rozhodli nezahltit spoustou textů, což se podařilo,“ dodává.

Máte svobodu

Podle Petra Lika výsledné podobě stránek pomohla hlavně svoboda a důvěra, kterou celý realizační tým od klienta dostal. „To bychom nedokázali bez perfektní spolupráce s kolegy z ČEZu a jejich odvaze pouštět se s námi do netradičních řešení, aby vzniklo něco nového. Za to bych chtěl poděkovat,“ říká Petr.

Nešlo jen o design

Nešlo ale jen o nový design stránek, který byl záměrně zvolen co nejjednodušší, ale hlavně o jejich funkčnost a výkon. „Zvolili jsme mimořádně jednoduchou navigační strukturu vzhledem k velkému množství informací. A vůbec poprvé jsme udělali to, že jsme umístili přímo do menu vyhledávání volných pozic podle oboru, lokality a konkrétní dceřinky. Ozývají se klienti, že to chtějí také,“ shrnuje Petr Liko.

Každá dceřiná společnost ČEZu může na kariérním webu prezentovat svou značku a profilovat se pomocí videa, virtuální prohlídky i fotogalerie. Může lidem ukázat i konkrétní důvody, proč by je mohlo lákat pracovat zrovna u nich. Navíc v inzerátech přibyla i fotka personalisty, se kterým se lidé potkají na pohovoru. I takový detail inzerát zlidští, protože vidíte člověka na druhé straně.

Nejen energetiky, ale i ajťáky

Práci v ČEZu si většina lidí spojí s profesemi energetiků, techniků či specialistů na zákaznické lince. Cílem nového webu bylo kandidátům ukázat, že záběr činností je mnohem širší. „Skupina ČEZ nejenže elektřinu vyrábí, distribuje a prodává. Ale také staví a plánuje nové energetické zdroje. A možná se málo ví, že součástí skupiny je i velká IT firma,“ říká Petr.

Zmíněné kariérní stránky běží od ledna 2017 a na konci stejného roku dostaly cenu od Recruitment Academy. Vznikaly kompletně v LMC, které se postaralo o kreativní koncept, grafiku i vývoj. Průběžná čísla ukazují, že návštěvnost nových stránek proti těm předchozím vyrostla o desítky procent. Petr však připomíná, že „návštěvnost záleží také na kampaních v průběhu roku a jak moc web propaguje zaměstnavatel.“

Sdílejte
 
Jste zvyklí při náboru spolupracovat s manažery?
0