Přesuňte si kancelář do mobilu

Nejpozději ve chvíli, kdy se v našich mobilních telefonech zabydlel internet, e-mail a kalendář, se z téhle krabičky stal plnohodnotný pracovní nástroj. Dneska už toho umí mnohem víc. Je to nejmenší kancl na světě.

Foto: Shutterstock.com

Většina z nás už zvládne nadatlovat na mobilu e-mail a přiložit k němu soubor. Mnohým ale stále zní jako sci-fi, že by mohli jeho prostřednictvím třeba organizovat schůzky nebo se podílet na online konferencích.

Přitom hlavním důvodem, proč telefon využívat k práci, je fenomén, pro který se vžil termín Productivity Gap. Označuje se jím prodleva mezi chvílí, kdy se k vám dostane důležitá informace, a okamžikem, kdy jste schopni ji využít. Může to být žádost o zaslání důležitého dokumentu, pozvání na schůzku nebo tweet, že manažer, který by byl ideální posilou vašeho týmu, právě bouchnul šéfovi do stolu a dal výpověď. Ještě nedávno jste v takové chvíli použili telefon na zavolání taxíka a jeli vše vyřídit od desktopu v kanceláři. Dnes už tohle vyřešíte přes mobil.

Krabička na práci

Přes mobil si tedy práci můžete dost ulehčovat. Aplikace dovedou měřit dobu strávenou nad určitým úkolem, počítat podle ní fakturovanou částku nebo nás po přednastavené době nemilosrdně od pracovního zápřahu odstřihnout. Takže, které mobilní vychytávky se můžou hodit každému personalistovi?

Třídění myšlenek:

Aplikace jako FreeMind, iMindMap nebo Freeplane vám pomůžou zefektivnit způsob uvažování a třídění nápadů. Vytváří takzvané myšlenkové mapy, pomáhají vizualizovat nápady a sdílet je napříč brainstormingovými skupinami.

Projektový management:

Jedním z prvních nástrojů, které umožňovaly plnohodnotné vedení projektů, sledování činnosti týmu, řízení zakázek a zákaznického servisu, byla aplikace Asana. Od roku 2013, kdy ji vypustili na trh, jí ale vyrostla zdatná konkurence. Pro správu projektů se doporučuje především appka Trello, která funguje jako super organizér hlavně pro menší a středně velké projekty. Za vyzkoušení stojí třeba i Workzone, Teamwork, ProofHub nebo poněkud hrozivě nazvaný Monday. Pro poznámky a jejich organizaci zase dobře poslouží Evernote nebo Wunderlist.

Když hledáte lidi:

Aplikace Práce za rohem je mezi pomocníky na hledání kandidátů na pracovní pozice průkopníkem. Personalisté přes ni mohou najít ty, kteří se ucházejí o práci v blízkosti svého bydliště. A jak vyplývá z reprezentativního průzkumu zadaného společností LMC, která tuhle vychytávku vyvinula, až 56 % uživatelů by práci „za rohem“ obětovalo i menší plat. Náboráři hlásí při jejím používání úspěchy – přes 50 % kandidátů jim na inzerát odpoví už do týdne od jeho vystavení.

Zkuste si díky mobilu ušetřit práci a nechte Práci za rohem, aby hledala lidi za vás.

Inteligentní třídění kontaktů:

Pokud jste zahlcení hromadou kontaktů z e-mailu, telefonu a sociálních sítí, hodí se vám inteligentní organizér, který je dokáže sjednotit a automaticky aktualizovat. Hodně využívané jsou například Contacts+ nebo Gist.

Komunikace uvnitř firmy:

Chcete omezit zbytečné maily s kolegy? Přihlašte se do appky Slack. V jednotlivých prostorech zvaných „kanály“ můžete sledovat, o čem se kolegové baví, a když budou chtít i vaši reakci, jednoduše vás označí. Můžete si s nimi psát i soukromé zprávy nebo volat.

Když chcete zazářit:

Až po vás zase vedení firmy nebo vedoucí HR týmu bude chtít profi prezentaci, nechte si pomoct od appky Prezi. Ta povýší vaše výstupy vysoko nad PowerPoint. 

Dalším zásadním pomocníkem přímo pro personalisty je náborová aplikace Teamio, která je optimalizovaná i pro mobilní zařízení. Můžete si ji mimo jiné přidat na plochu, a z mobilu tak rovnou volat třeba kandidátům na pracovní pozici, kterou právě nabízíte.

 
Sdílejte
Přispíváte zaměstnancům na home office?
0