Práce za rohem: jak získáte i ty, kteří nechodí na Jobs.cz/Prace.cz

9 z 10 lidí hledá práci tak, že si zadají jen lokalitu a pak pročítají seznam nabídek. Dvě třetiny pak klidně vymění část platu za práci blíže domovu. „Lokalita je největší benefit, o kterém nevíte,“ říká Michal Kalousek, který má v LMC na starosti aplikaci Práce za rohem. Co získáte, když v ní vystavíte své nabídky?

1. Oslovíte i lidi, kteří nechodí na Jobs.cz/Prace.cz

Přesně tak. Lidé, kteří si do mobilu stáhli Práci za rohem, se z 12 – 16 % překrývají s těmi, kteří hledají na Jobs.cz. Jen ze 14 % se pak kryjí s těmi, kteří chodí na Prace.cz.

Znamená to, že většina lidí, které můžete přes aplikaci oslovit, by na váš inzerát nejspíš jinak nenarazila. Práci za rohem si stahují ve velké míře ti, kteří zaměstnání mají, ale nebrání se změně, pokud by se objevila zajímavá nabídka blíže domovu.

 • Počet stažení aplikace: Ikonku Práce za rohem má v mobilu 440 000 lidí. „Z toho je 150 000 aktivních každý měsíc. Neznamená to, že ostatní jsou neaktivní, ale ne všichni jsou aktivní každý měsíc,“ vysvětluje Michal Kalousek.
 • Chystáme kampaň: V druhé polovině října Práci za rohem podpoříme kampaní. Očekáváme proto, že počet stažení aplikace ještě vzroste.

Odkud jsou lidé, kteří hledají na Práce za rohem:

2. Získáte zkušené

Přes Práci za rohem oslovíte hlavně lidi, kteří už mají kariérně něco za sebou. Zároveň jsou to ti, které zajímají téměř výhradně nabídky v oboru, ve kterém už dělají. Stručně a jednoduše: aplikace nejvíce vyhovuje člověku, který je například bankovní úředník a chce i nadále dělat bankovního úředníka, protože ho to baví. To, co ho rozpohybuje ke změně, je především vidina kratšího dojíždění.

 • Jaké pozice se tu hodí vystavovat: Ideálně takové, u kterých je už z názvu patrné, co bude dotyčný dělat (prodavač, kuchař, ředitel bankovní pobočky). Tajuplné a kreativní názvy (digitální objevitel s vášní pro bicykly) mobilní aplikace bohužel moc neocení. Člověku v kapse „pípne“ upozornění na zajímavou nabídku, vytáhne mobil třeba v tramvaji a chce mít hned jasno, o jakou práci jde.
 • Jaké pozice sami lidé nejčastěji hledají: asistentka, řidič, prodavač, skladník, servírka/číšník, kuchař, svářeč, dělník. Překvapivě často je to i zdravotní sestra, programátor, grafik nebo CNC operátor.

3. Získáte je rychle

Práce za rohem vám pomůže, pokud některé pozice (číšník, prodavač) potřebujete obsadit doslova expresně. Výhodou aplikace je zejména její rychlost. Lidé nabídku uvidí na displeji a pokud je zaujme, mohou okamžitě reagovat: zabere jim to jen tři kliknutí. Z našich dat víme, že polovina uchazečů k odpovědi rovnou přikládá i své CV.

„Samozřejmě záleží na pozici, ale může se stát, že ráno zadáte nabídku a odpoledne už máte čtyři odpovědi od lidí, kterým se můžete hned ozvat,“ říká Michal Kalousek.

 • Průměrný počet odpovědí na pozici: Je to 2 – 10, ale záleží na pozici, regionu, firmě a nabízeném platu. Každý měsíc se na Práce za rohem „protočí“ v průměru 40 000 odpovědí.

Proč Práce za rohem?

 • Oslovíte i ty, kteří nechodí na Jobs.cz a Prace.cz
 • Rozpohybujete i lidi, kteří práci mají a novou aktivně nehledají, ale rádi se nechají zlákat nabídkou blíže domovu.
 • Odpovědi získáte opravdu rychle, často jen v řádu hodin (zejména u pozic typu prodavač, číšník).
 • 22. října 2017 spouštíme kampaň na podporu Práce za rohem: počet stažení aplikace proto vzroste. Další kampaň plánujeme na leden 2018.

Jak vystavit nabídku v Práce za rohem?

 • Přes Teamio (jako místo vystavení stačí vybrat Práce za rohem). Tuto cestu nyní využívá 9000 firem.
 • Přes mobilní aplikaci a zaplatit kartou. Tuto cestu nyní využívá 700 zaměstnavatelů.
Sdílejte
 
Chcete se učit přes video v pohodlí domova?
0