Prace.cz nebo Jobs.cz?

Prace.cz nebo Jobs.cz?

Inzerujete nabídky na Jobs.cz i Prace.cz ve víře, že tak získáte více relevantních odpovědí? Tento přístup nemusí být vůbec efektivní. Přinášíme vám stručný návod, jak na našich portálech co nejefektivněji cílit na ty správné uchazeče. Ve zkratce vám oba portály představíme na příkladech jejich typických uživatelů.

Portál Prace.cz ve znamení manuální práce a jistot

Když hledám fleka na Prace.cz, říkám si: Hlavně, abych měl nějakou práci. Jsem vyučený zedník, ale budu klidně dělat i kamioňáka. Pepa taky původně dělal učňák se mnou a dneska je z něj kuchař. A Marie? Umí sice šít, má maturitu, ale stejně dneska prodává v obchodě s hadrama. Prý si našli práci na Prace.cz, tak proč ne já? Hlavně ať nemusím dojíždět nebo aspoň ne moc daleko. A prachy? Zadarmo makat nebudu, ale zase každá koruna dobrá. Když si vydělám kolem dvacky, budu víc než spokojenej. Radši než brigádu chci něco napořád, ale přinejhorším bych vzal i tu brigádu.

Jarda, 42

Vyučený zedník

Hledáte lidi do výroby a nižších kancelářských pozic? Inzerujte na Prace.cz. Uplatnění zde nacházejí manuální pracovníci, prodejci, techničtí a další odborníci, specialisté a řemeslníci, zaměstnanci v oblasti odborných dělnických a administrativních pozic, které nevyžadují vysokoškolské vzdělání, ale naopak jsou pro ně zásadní praktické zkušenosti, schopnosti a dovednosti. Nabízený plat je maximálně 30 tisíc Kč.

Portál Jobs.cz ve znamení zodpovědnosti a odbornosti

Když hledám uplatnění na Jobs.cz, honí se mi hlavou: Pracuji ve středně velké firmě. Svou práci dělám rád a dobře. Mám ale pocit, že už si zasloužím víc než jen průměrný plat. Chtěl bych si vyzkoušet „velký byznys”, proto hledám nadnárodní organizaci, kde mi to umožní. Vím ale, že i při mých zkušenostech je nutné učit se nové věci. Občas proto zajdu na zajímavý kurz nebo konferenci.

Petr 32

Marketingový manažer

Hledáte lidi, jako je Petr? Dejte jim o sobě vědět na Jobs.cz. Tento portál slouží především zaměstnancům na vysoce kvalifikovaných administrativních a manažerských pozicích, které zpravidla vyžadují vysokoškolské vzdělání a další kvalifikaci. Nabízený plat je vždy vyšší než 25 tisíc Kč.

Sdílejte
 
Víte, na co se při pohovorech ptát?
0