PlayStation, punč a vagón dobrých skutků. A jak probíhají Vánoce u vás?

Vyzpovídali jsme šéfy a seniorní HR manažery velkých i menších českých firem a zeptali se jich, jaké přichystali Vánoce pro své kolegy. Můžete to srovnat s vlastní zkušeností a třeba se inspirovat.

Petra Nulíčková

HR Generalist, Alza.cz

Vánoce jsou v e-shopu velmi náročné období – je to pro nás hlavní sezóna. Abychom stres společně s kolegy zvládali vybalancovat, připravujeme pro zaměstnance každoročně řadu doprovodných akcí. Ať už jsou to společné snídaně, intenzivnější zdravotní péče (očkování, různá vyšetření přímo na pracovišti), oddechové aktivity (například tvorba vánočních věnců, masáže, teamingy atd.), ale i různé doplňkové akce – sami zaměstnanci chodí s nápady, jak podpořit před Vánocemi rozmanité neziskové organizace, zapojujeme se tak s nimi nejen do sbírek, ale i do dalších aktivit. Také nás čekají vánoční večírky či menší teambuildingy.

Olga Lamačková

HR Director, Ernst & Young, s.r.o.

Vánoce se snažíme primárně využít k tomu, aby si naši kolegové aspoň trošku oddychli a načerpali síly. Náš finanční rok končí v polovině toho kalendářního, takže Vánoce nám dávají možnost se nadechnout před druhou polovinou finančního cyklu. Je u nás dlouholetým pravidlem, že mezi svátky kancelář zavíráme. Všichni kolegové mají nárok na 6 týdnů dovolené a už během roku si ji plánují tak, aby zohlednili předpokládané volno v průběhu vánočních svátků. Každoročně se snažíme vyjádřit poděkování kolegům i prostřednictvím celofiremního vánočního večírku, což při počtu zhruba 1300 zaměstnanců vždy znamená velkou party. V průběhu adventu myslíme i na ostatní. Kolegové, kteří se věnují CSR, organizují různé sbírky na podporu těch, kteří potřebují pomoc, nebo umožňují zaměstnancům objednat si cukroví z chráněné pekárny. Myslíme i na děti našich zaměstnanců, kterých je již více než 600. Náš vánoční stromek na recepci zdobí právě vlastnoruční ozdoby, které vyrobily děti našich kolegů.

Andrea Gembalová

Happiness manager, IReSoft

Nejdříve si ve firmě uděláme vánoční výzdobu. Stromeček máme v každém ze dvou pater, v nichž sídlíme. Vždy 5. prosince chodíme s kolegyněmi po firmě jako čert a anděl a rozdáváme dobroty, abychom trochu naladily atmosféru. V týdnu před svátky vyhlásíme posezení u vánočního stromečku, dáme si čaj, kdo chce, přinese i dárek, popovídáme si a zpomalíme ve všudypřítomném vánočním shonu a stresu. Letos u stromečku předáme zaměstnancům také osobní dárky s poděkováním a věnováním ředitele a jednatele firmy. Vánoce si neumíme představit ani bez večírku. Je tematický, letos „Express Yourself neboli Moje vnitřní já“. Neděláme na něm žádné oficiální shrnutí roku, jde o to se pobavit. Co se týče volna, máme v práci velkou svobodu a autonomii, letos jsme také lidem přidali pět dnů dovolené, takže si každý vánoční volno naplánuje tak, jak sám potřebuje a jak to daná pozice dovoluje.

Ondřej Luštinec

Senior External Communication Specialist & Deputy Spokesperson, Corporate Communications, Vodafone

Aktivity spojené s Vánocemi probíhají především před samotnými svátky, protože během Vánoc má naprostá většina zaměstnanců volno. Jednou z takových aktivit je předvánoční koncert, kdy zaměstnanci, kteří zpívají nebo hrají na nějaký hudební nástroj, připraví koncert v kostele pro ostatní kolegy. Během adventu pořádáme pečení nejen cukroví pro neziskové organizace. Kdo chce, může péct, další pak nakupují od kolegů. Zároveň každý může nominovat neziskovku, které by rád věnoval výtěžek z prodeje. Na základě hlasování zaměstnanců pro nominované neziskovky pak třem organizacím s nejvíce hlasy rozdělíme výtěžek z prodeje a Nadace Vodafone jej zdvojnásobí. Aktuálně také probíhají na pobočkách Vodafonu v Praze a Chrudimi sbírky oblečení pro lidi v nouzi. Zaměstnanci i vedení firmy se zapojují také do nejrůznějších externích dobrovolnických aktivit. Letos už máme za sebou i Mikulášskou besídku, kde stovky dětí zaměstnanců dostaly od Mikuláše a jeho družiny nejen dárek, ale mohly si vyrobit třeba adventní věnec nebo vánoční ozdoby.

Kateřina Haring

Jednatelka, Dynamic Group

Tradičně dáváme všem zaměstnancům dovolenou mezi svátky. Dárky jsou ve formě individuálního bonusu – finančního i nefinančního. Nejsme tak velká firma, abychom to ještě nezvládli individualizovat. Připravujeme společný večírek, na který zveme i partnery a dodavatele, což umožňuje sbližování a lepší porozumění. Osobně jsem vždy ráda za to, že je čas se dozvědět i něco více z osobního života lidí, se kterými obvykle řešíte jen problémy a starosti klientů. Umožní mi to lépe pochopit jejich vnímání a názory na některé záležitosti a to, jak přistupují k řešení problémů.

Monika Jehličková

Vedoucí provozu a HR, eBRÁNA

Chystáme vánoční večírek. Máme společné akce i během roku, ale o vánočním večírku je vždycky neformálnější a uvolněnější atmosféra, na kterou se lidé těší. Večírek si užijeme a nakopnou nás také informace o tom, jaké má firma vize, co se bude dít. Večírek je spojený s nějakou aktivitou, letos si třeba budeme vytvářet hrníčky. Hodně se ve firmě zabýváme také filantropií, takže i kolem Vánoc vyzdvihujeme dobročinnost. Možná zopakujeme i tombolu, do které věcmi přispějí zaměstnanci. Loni šel výtěžek z tomboly na Ježíškova vnoučata.

Dopřejte svým lidem o Vánocích třeba více času stráveného s rodinou v teple domova. Ideální je, když ho nemají daleko. Toho docílíte, když budete hledat lidi přes Práci za rohem.

Silvia Raková

HR Manager, BCS Automotive Interface Solutions

Toto období je hodně specifické, protože jako výrobní závod máme plánovanou celopodnikovou dovolenou od 20. 12. až do 6. 1. 2020. Je to s ohledem na naše zákazníky automobilky, které také o Vánocích uzavírají výrobu a nebo ji omezují na minimum. Kromě toho pravidelně pořádáme vánoční večírek. Také objednáváme vánoční dárky pro všechny zaměstnance a snažíme se je distribuovat před nástupem na dovolenou. Navíc monitorujeme čerpání letošní dovolené, aby jí nezůstávalo příliš na převod do dalšího roku. Připravujeme dohadné položky pro naše finanční oddělení na faktury, které ještě přijdou v lednu, ale jsou za služby v roce 2019. A co je asi nejdůležitější, jsme v plném nasazení na vyjednávání s odborovou organizací o případné úpravě mezd pro následující rok.

Lucie Wolfová

Vedoucí personálního oddělení, KIK Textil a Non Food

Pro zaměstnance naší společnosti znamenají Vánoce nejen svátky, ale také velké pracovní nasazení. Prodejny navštěvuje více zákazníků než obvykle. Velkou posilou jsou pro prodejny brigádníci, kteří pomohou zvládnout toto náročné období. Snažíme se také podpořit zdraví všech zaměstnanců vitamínovými balíčky. Doufáme, že přispějeme k prožití příjemných svátků všech zaměstnanců i zákazníků.

Barbora Novotná

Jednatelka pověřená HR oblastí, Soukromá mateřská školka B-English

S kolegy, chcete-li zaměstnanci, si předvánoční čas užíváme. Advent je pro nás obdobím přípravy na Vánoce, rozjímání a dobročinnosti, i proto se soudržně snažíme spolu s žáky pomoci dětem, které to potřebují. Mimo jiné finančně. Ale dokážeme se rovněž uvolnit. Pravidelně máme večírek, kde každý učitel obdrží dárek. V lednu poté pořádám již pravidelný víkendový pobyt na horách. Nikoho k účasti nenutím a mám radost, že je vždy velký zájem.

Kateřina Nogolová

HR ředitelka a členka správní rady Nadačního fondu VÍTKOVICE STEEL

Vánoce u nás ve společnosti probíhají již několik let tradičně formou obdarovávání. Děláme radost našim zaměstnancům vánočním bonusem, odpolednem s Mikulášem pro děti zaměstnanců, vánočním dárkem pro všechny zaměstnance, dary formou dobročinných voucherů vybraných neziskových společností pro naše obchodní partnery a dodavatele, akcí pro zaměstnance, jejich rodiny a obchodní partnery – tzv. Dobročinnými Vánocemi, kde zároveň Nadační Fond VÍTKOVICE STEEL rozděluje pravidelně několikamilionovou podporu znevýhodněným skupinám, dobrovolnickou činností v regionu a podobně. Výrazné omezení provozu není běžné, nicméně vybrané vánoční svátky ctíme.

Lenka Jakubová

Personální manažerka, CeWe Color

Když se firmě daří, zaměstnanci u nás pravidelně dostávají vánoční finanční odměnu, kterou vyplácíme v listopadové výplatě a přijde jim tak na účty v prosinci, aby ji mohli, pokud chtějí, využít na nákup vánočních dárků. Máme ji zakotvenou i v interním předpise a zohledňuje individuálně celoroční přínos každého zaměstnance podle jeho pozice, výkonu a nasazení. Koncem listopadu nebo začátkem prosince dáváme všem zaměstnancům v hlavním pracovním poměru také mikulášský balíček, kde jsou dobroty, firemní kalendář s fotografiemi od našich zaměstnanců, vouchery na slevu na naše produkty a nějaký dáreček. A protože v prosinci máme hlavní sezónu v prodejnách Fotolab i ve výrobě, vánoční večírek chystáme až v lednu. Alespoň se na něj můžeme déle těšit.

Adéla Langerová

Brand manager, AdVisio

Počátkem měsíce obalujeme prosincový stres dostatečnou dávkou cukru v podobě mikulášské nadílky pod stromečkem. Letos nám vánoční večírek vyšel na stejný den, proto se už odpoledne přesouváme do oblíbené restaurace, kde nás čeká interní kvíz, dárky od Secret Santy a bohatý raut. Týden před Vánoci řešíme už jen poslední vlaštovky od klientů a zakončujeme ho odpolednem u filmů, punče, Play Stationu a dalších her. A protože moc dobře víme, že naši zaměstnanci chtějí trávit čas s rodinou a nabrat síly, mají od nás jako benefit vánoční volno, které si užívají až do konce roku.

 
Sdílejte
Přispíváte zaměstnancům na home office?
0