Nudí vás nabírat účetní? Můžete hledat dojiče hadů...

Zkušený personalista už obsazoval lecjakou pozici. A proto ví, že u některých to chce víc úsilí a přesvědčovacích schopností. Třeba když hledáte někoho, kdo má dobrovolně jíst psí konzervy. A věřte nám, že to ještě zdaleka není to nejpodivnější zaměstnání na světě. Našli jsme pro vás pár dalších. Chtěli byste je nabírat?

Foto: Shutterstock.com, Archiv

Očuchávač

Lidé živící se svým vysoce vyvinutým čichem nacházejí uplanění v potravinářství, farmacii a nejvíc jich pracuje v kosmetickém průmyslu. Jejich pracovní den se ale neodehrává v místnosti provoněné aromatem pačuli a esencí orchidejí. Pokud nejde o superšpičkové designéry parfémů, tráví většinu času očucháváním podpaží lidí, na kterých výrobci kosmetiky testují deodoranty. 

Zakrývač espézetek

V podstatě všechny světové metropole se dnes potýkají s dopravními zácpami. Jedním z osvědčených opatření je pustit jeden den na silnice jen auta s lichým číslem na SPZ a druhý den zase povolit vjezd těm sudým. Jak ale víme z fyziky, každá akce vyvolává reakci, a tím pádem i pracovní příležitost. Například v Teheránu si můžete najmout chlapíka, který bude poklusávat za vaším vozidlem, aby automatické kamery nemohly vaši značku přečíst. Je pouze otázkou času, kdy tuhle službu někdo začne nabízet v Praze na modrých parkovacích zónách. 

Hlídač schnutí barvy

Ne, to není vtip. Na světě jsou opravdu lidé, kteří osm a půl hodiny v kuse civí na to, jak schne barva. Možná vám to bude připadat méně divné, když dodáme, že ten nešťastník nesedí na zahrádce u plotu, ale v laboratoři, kde provádí vážně míněnou studii. Zapisuje, jak se barva v různých stádiích chová, jak se mění textura, odstín a podobně. Už vám to přijde zajímavější? Nám taky ne.

Pěchovač MHD

Jakýkoliv výčet podivností se neobejde bez země vycházejícího slunce, tedy Japonska. Tady je první lahůdka: Na výplatních páskách japonských přepravních firem figurují takzvaní oshiya, kteří mají za úkol nacpat do vagónů co nejvíce cestujících. Jinde by takový člověk dostal brzy pár facek, v Japonsku jde ale o velmi váženou profesi, která přepravcům šetří ročně miliony. Jejich práci vyjadřuje nejlépe Murphyho zákon: „Když se do uzavřeného prostoru vejde n lidí, vejde se tam i n+1 lidí.“

Jestli chcete najít někoho opravdu speciálního, zkuste to na jobs.cz. Tam hledá nejvíc lidí.

Plačka

Pro toto povolání jsme si nemuseli vymýšlet jméno, protože dámy obcházející pohřby, kary, zasedání městských rad a další smutné společenské záležitosti se vyskytují i v našich zeměpisných šířkách. V jihovýchodní Asii, kde se podle počtu truchlících posuzuje společenská prestiž pozůstalých, jde ovšem o regulérní a dobře placenou profesi

Ochutnávač psího jídla

Schválně – jak jste si mysleli, že se testuje chuť psích konzerv? Ne, speciálně vycvičení psí gurmeti, co umí posuzovat buket namletých vepřových plíček a texturu kuřecích pařátků, neexistují. A kdyby existovali, tak by asi nedokázali vyplnit dotazník. Firmy zásobující zverimexy na tuhle bašta profesi zaměstnávají lidi. 

Frontový zástupce

Podobná profese se rozšířila už do víc zemí, ale původem je také z Japonska a je tu známá pod jménem benriya. Benriya je člověk, který za vás vykonává jednoduché úkoly, převážně stojí ve frontách. Když tedy chcete chytnout na koncertě místa v kotli a nechce se vám dva dny stanovat před Strahovem, objednáte si prostě benriyu a on si do fronty stoupne za vás. V Japonsku si benriye najímají hlavně lidé, kteří vykupují limitované edice módních značek a přeprodávají je s přirážkou na internetu. Za hodinu čekání si účtují v přepočtu asi pětistovku, za dlouhodobé zakázky ale nabízejí slevu. 

Televizní divák

V současném přetlaku televizních, streamovacích a bůhvíjakých dalších kanálů jsou jejich majitelé ochotni vypláznout slušné peníze za naprogramování algoritmů, kteří divákům podstrkují další pořady. Aby se nestalo, že milovníkovi koní přistane v nabídce Nekonečný příběh, je nutné, aby všechny filmy, dokumenty a seriály nejdříve někdo nakoukal a svědomitě otagoval. Myslíte, že to někdo dělá zadarmo? Ani náhodou. 

Podvodní pinglík

Hotely najdete doslova všude a není tedy divu, že jeden z nich sídlí i deset metrů pod mořskou hladinou. Jmenuje se Jules‘ Undersea Lodge a najdete ho na ostrově Key Largo, kus od Miami směrem na Kubu. Do pokojů se dostanete pouze s ploutvemi a kyslíkovou bombou, ale jinak jde o standardní hotel se všemi vymoženostmi včetně donáškové služby. Hotel zaměstnává na plný úvazek několik potápěčů, kteří vám na pokoj doručí klidně i pizzu. 

Profesionální spáč

Zaměstnání, kde si musíte dát šlofíka, je kupodivu povícero. Lidé, co dokážou usnout na povel, se nechávají najmout jako pokusní králíci ve studiích, které testují léky nebo mapují mozkovou činnost. Existují ale i spáči, kteří pracují pro firmy vyrábějící postele, matrace a také pro hotelové řetězce. Nejdou si tam jen tak dáchnout, ale vyplňují mnohastránkové formuláře o čemkoliv, co by mohlo zákazníkům narušit noční pohodlí. 

Dojič hadů

No a na závěr je tu opravdu člověk, co na hadích farmách odebírá plazům jed a posílá ho laboratořím a farmaceutickým firmám. Jasně, není to nic extra divného, ale vynechat jsme tuhle profesi nemohli, protože jsme věděli, že se budete chechtat už tomu jménu. 

 
Sdílejte
Máte sepsaný nástupní proces?
0