Mapa profesí: Firmy hledají prodejce a servírky, uchazeče zajímá úklid

Zájemci o práci v Česku mají na výběr z tisíců otevřených pozic. Ty, které nejčastěji inzerují firmy, pro ně ale první volbou nejsou. Vyplývá to z více než dvaceti tisíc inzerátů aplikace Práce za rohem, která mapuje nabídku a poptávku práce napříč celým Českem.

Mapa profesí
Zdroj: Práce za rohem

Firmy a uchazeči v Česku se od sebe vzdalují, jak ukazují aktuální data aplikace Práce za rohem publikovaná v nejnovějším čísle magazínu THE JOB, který sama vydává. Firmy hledají nejčastěji prodavače, číšníky a servírky, řidiče, kuchaře anebo obchodní zástupce. Uchazeči ale nejčastěji odpovídají na pozice asistentky, práci v úklidu či ve skladu. Mezi pěti nejvyhledávanějšími profesemi jsou z pohledu uchazečů ještě recepční a kurýr.

Mějte své kandidáty hned po ruce. Ať už hledáte prodavače nebo grafika, aplikace Práce za rohem vám naservíruje nejbližší kandidáty, kteří odpovídají vašim požadavkům.

Největší hlad po nových zaměstnancích mají firmy v Praze následované Středočeským a Jihomoravským krajem. Vypsali téměř polovinu z dvaceti tisíc inzerátů. Nejvíce odpovědí na volné pozice ale Práce za rohem zaznamenala v Moravskoslezském a Ústeckém kraji. Praha skončila až na třetím místě. Přitom právě Praha nabízí nejlepší platové podmínky, v průměru přes 29 tisíc korun na inzerát. Na druhém místě je s více než 27 tisíci korunami hrubého Středočeský kraj následovaný Královéhradeckými 26 tisíci.

KOUKNĚTE SE NA PŘEHLEDNOU MAPKU. A POKUD CHCETE, MŮŽETE SI JI I STÁHNOUT. STAČÍ KLIKNOUT SEM.

 

 
Sdílejte
Řešíte spory zaměstnanců?
0