Kampaň Jobs.cz: Co takhle si najít práci, která vás bude bavit?

"Za život strávíme v práci 360 miliónů vteřin – tedy asi třetinu života. I tohle připomeneme lidem v nové podzimní kampani Jobs.cz," říká Michal Dlouhý, marketingový manažer Jobs.cz. Vyrážíme do boje a spouštíme podzimní kampaň, která vám přivede nové zájemce.

„Lidé nejsou,“ lamentují personalisté. Jak se se současnou situací na trhu práce v ČR vypořádává Jobs.cz?

Lidé jsou. I v tuto chvíli se po nové, lepší práci porozhlíží přes 600 tisíc zaměstnaných lidí, k tomu máme 380 tisíc lidí v databázi Úřadu práce. K tomu dalších až 200 tisíc lidí zůstává doma ekonomicky neaktivních, přestože by pracovat chtěli – jen jim to současné podmínky běžných úvazků od do nedovolují. Navíc pořád ještě velká část lidí neví, že na hledání práce je teď skvělá doba. Mnohdy stačí “jen” nabídnout skvělé podmínky, dát o práci vědět, dobře se zájemci komunikovat.

↑ Chodíte do práce s radostí? Videa z podzimní kampaně Jobs.cz

Zmínil jsi kampaň. Řekni o ní víc.

Kampaň odstartovala už 2. října, poběží zhruba do poloviny listopadu a záměrně navazuje na úspěšné jarní tažení. A to jak tematicky, tak postavou „oblíbeného“ otravného kolegy v podání nepřehlédnutelného Pavla Jecelína. Na české domácnosti a kanceláře zaútočí s novými hláškami, ve kterých opět zkusí tnout do živého. Témata jednotlivých videí jsme nevybírali náhodně, opět jsme zvolili ty nejpalčivější problémy, které lidi v práci nejvíc štvou.

Kde všude se lidé s kampaní setkají?

Se 2 novými klipy zamíříme do televize na kanály ČT. Díky testování z předchozí kampaně víme, že televize zabírá nejvíce a navíc jsme díky ní vidět opravdu po celé České republice. Všechna nová videa se samozřejmě objeví také na internetu. Sázíme také na tak zvanou kontextovou reklamu. To znamená, že ji budeme lidem ukazovat ve chvíli, kdy  práci nejvíc řeší – třeba v neděli večer a v pondělí ráno nebo na cestě do práce. Ověřili jsme si, že útočit na pocity lidí v tu pravou chvíli funguje – na kontextové online bannery klikají lidé 2x častěji. Vedle televize a online reklamy lidé kampaň zaznamenají také na billboardech, v metru nebo fitness centrech.

Jak jinak (kromě kampaně) zkoušíte lidi přimět k odpovídání?

Soustavně se snažíme lidem co nejvíce usnadnit cestu k odpovědi na inzerát. Třeba tím, že je motivujeme, aby se na Jobs.cz pohybovali ne anonymně, ale jako přihlášení uživatelé. Tak jim můžeme doporučovat další relevantní pozice, které by sami třeba vůbec nenašli a získávat tak firmám více odpovědí. Kromě zavedených Agentů, tedy automatizového zasílání pozic do e-mailu, ukazujeme lidem pracovní nabídky i v newsletterech, které jim každý týden zasíláme. A z výsledků vidíme, že i tato cesta firmám přináší další odpovědi.

 

Co naopak lidi v inzerátech odrazuje?

Z analýz vidíme, že to je typicky fráze: Pokud se vám do 14 dní neozveme, nemáme zájem. Víme také, že zhruba u 50 % pozic kandidáti neobdrží od firmy žádnou reakci. To štve lidi nejvíc. Z testování víme, že pokud firma uvede, že odpoví každému kandidátovi, dostane o 20 % více reakcí.

Které inzeráty jsou na Jobs.cz nejúspěšnější?

Mezi nejúspěšnější dlouhodobě patří inzeráty, ze kterých kandidáti opravdu vědí, co práce obnáší a co budou dělat. Mohlo by se to zdát jako triviální rada, ale z našich průzkumů víme, že srozumitelně napsaný inzerát rozhodně není samozřejmostí. Doporučujeme například popsat srozumitelně a lidsky pracovní den. I my naše inzeráty do LMC píšeme tak, jako bychom se o pozici bavili s kamarádem. A funguje nám to.

Lenka Mydlová

Sdílejte
 
Jste zvyklí při náboru spolupracovat s manažery?
0