Jak tým 8 maminek pomáhá akvizicím v LMC

„Chtěli jsme rozšířit tým, který navolává studené kontakty. Jenže kancelář není nafukovací. A pak nás napadlo zapojit maminky na mateřské,“ říká Lucka Fojtíková, naše kolegyně v LMC, kde vede tým telefonních prodejců. Během pár týdnů dala dohromady tým maminek, které pracují z domova. Sluchátka s mikrofonem nasazují na tři hodiny denně. „Byl to původně spíš experiment, ale maminky mají velmi dobré výsledky a taky se z nich stala skvělá parta,“ říká Lucka.

Tým maminek z LMC

Haló, tady laborantka

Zájem o tuhle práci byl mezi oslovenými maminkami obrovský. Lucka se ptala známých i kolegů, vystavila inzerát na sociální sítě. Na zkušenostech s call centrem netrvala. „Jednou z našich maminek je zubní laborantka, která nikdy nevolala. No, a té to jde nejlíp,“ usmívá se Lucie.

Maminky volají do malých a středních firem, které zatím nemají zkušenost s inzercí na Jobs.cz a Prace.cz. Měsíčně tento tým vyřídí až 400 hovorů. Maminkám vyhovuje, že mohou pracovat z domova. Volání jim zabere tři hodiny denně a mohou si vybrat jakýkoliv čas mezi 8 až 17 hodinou, což jsou oficiální provozní hodiny call centra v LMC.

„Baví je to a říkají, že jsou rády, že si během dne promluví i s někým dospělým,“ tlumočí Lucka pohled volajících maminek.

Válečná porada s piškoty

Žvatlající dítě v pozadí prý navíc působí jako skvělý icebreaker. „Když je během hovoru slyšet dítě, zvedají se sympatie. Klienti se registrují čím dál víc. Celkově jsou výsledky velmi dobré – upřímně mnohem lepší, než jsem čekala,“ říká Lucie.

Z maminek se navíc stala skvělá parta. Založily si skupinu na Facebooku, kde si vyměňují zkušenosti s voláním do firem. Předávají si tipy a podporují se v úspěchu. Jejich dětem je v průměru kolem tří let, ale jsou i ženy, které měly zájem zapojit se hned po šestinedělí.

Maminky sice volají z domova, ale jednou za 14 dní přicházejí i s dětmi do LMC. Toto setkání se „oficiálně“ jmenuje válečná porada. „Nejprve se vyskládají hračky a piškoty, pak probíráme výsledky a to, čeho bychom chtěli dosáhnout. Je to hektické, je tu šrumec, ale vždycky odcházím nabitá pozitivní energií – bez ohledu na to, jak unavená jsem byla,“ přiznává Lucka.

Zbořit pár mýtů

Lucie Fojtíková pracuje v LMC pět let. Začínala jako operátorka v týmu akvizic a postupně se vypracovala na team leaderku. Před dvěma lety ji napadlo, že by bylo fajn umožnit i operátorům mít občas home office.

„Kolegové si ťukali na čelo, prý to do call centra nepatří. Jenže se to osvědčilo. Ani technicky to není problém. Kdo si chce vzít home office, vyzvedne si sdílený počítač a z domova pak volá klasicky přes ústřednu,“ popisuje.

Zavedení home office do call centra Lucce vlastně vytvořilo půdu pro její poslední projekt – externí tým maminek na mateřské, který dokáže vykrýt podstatnou část agendy. „Jsem člověk, který má obecně rád boření limitů a pokořování mýtů. Vždycky by bylo jednodušší říct: to nejde. Jenže ono to jde, a dokonce to ve výsledku není ani tak složité.“

Jana Kutarňová 

 
Sdílejte