Inzerát nefunguje. Nemá náhodou některou z těchto chyb?
Inzerát máte vystavený, šíříte ho, jak se jen dá, ale uchazeči se nehrnou. A když už vám nějaký životopis ve schránce přistane, nejste spokojení, protože zájemce neodpovídá vašim představám. Na vině může být nevhodně napsaný inzerát. Zkontrolujte ho proto v sedmi krocích s naším návodem.

#1: Nepřehnali jste to s požadavky?

Zkušenost s hledáním supermanů má i Martin Brablec z Obsahové agentury: „Namlsaní z naprosto hladkých náborů copywriterů a projekťáků jsme u soušl pozice třikrát po sobě tvrdě narazili. U první verze inzerátu jsme byli naivní a zájemce jsme počítali na prstech jedné ruky. V druhé verzi jsme zase upozadili zkušeností.”

Podle Anny Knotkové z HR Architects LMC v takových situacích pomůže, když o obsazované pozici zjistíte co nejvíce nejen od manažerů, ale i od řadových zaměstnanců na obdobných pozicích nebo ze stejného oddělení. Dejte jim inzerát k revizi, nechte si od nich vysvětlit, s čím by nový člověk na oddělení konkrétně pomáhal.



Pozitivní zkušenosti má s prezentováním reálných zaměstnanců i HR manažer Jiří Lehký z Marks & Spencer. „Jsme transparentní a otevřená firma a tyto hodnoty chceme prezentovat i směrem k uchazečům. Proto nám nedává smysl ukazovat najaté herce. Naši zaměstnanci jsou autentičtí.”

Příliš sucharský zapadne, přehnaně kreativní odradí. Ačkoliv jde o jediný řádek textu, pojmenování pozice je důležitý faktor ovlivňující kvalitu inzerátu. Podívejte se, jak napsat skvělý název inzerátu.

Doporučené

Jak obsadíte pozice s nízkou kvalifikací? Lidé chtějí práci za rohem a 25 000 hrubého

Hledáte brigádníky? Je jich o 17 % víc než loni a víme, na co slyší

Absolventi v průměru očekávají 40 440 Kč jako nástupní mzdu. A často dostanou i víc

5 nejčastěji inzerovaných pozic z kategorie modrých límečků. Proč lidé reagují jen na některé?
