HR zprávy: Se zvědavostí v náboru nejdál dojdete

Ať už jsou to vegani, nebo třeba kandidáti s divnými tituly, každý netypický zaměstnanec může tým u vás ve firmě obohatit. A navíc uspokojí vaši nenasytnou touhu dozvídat se pořád něco nového, která je prý zásadní vlastností každého dobrého náboráře. Co dalšího vás může obohatit? To si přečtete v přehledu novinek, které v posledních dnech zahýbaly trhem práce.

HR zprávy
Foto: Shutterstock

 • Než najmete vegana, vyhraďte mu vlastní šuplík ve firemní ledničce
 • Ne přímo pro něj samotného, ale pro jeho jídlo. Mezinárodní Vegan society vydala návod pro zaměstnavatele, jak kolegům veganům připravit přívětivé, vegan friendly pracovní prostředí. Na první pohled to může vypadat jako zbytečná vymyšlenina, ale ne každého potěší podívaná na kolegovy výpečky k obědu. I když se to masožravcům asi těžko chápe.

 • Které školy mají nejvíc nezaměstnaných absolventů? Možná se budete divit…
 • Z médií se na nás valí nářky na humanitní obory, jejichž studenti si prý později těžko shánějí práci. Ve skutečnosti je všechno jinak. Středisko vzdělávací politiky má aktuální informace o tom, ve kterých oborech se hůř nachází uplatnění. A o tom, jestli titul pořád ještě na pracovním trhu pomáhá. 

 • Boris Johnson chce zatnout tipec levné pracovní imigraci
 • Sbalit si svých pět švestek a frnknout za prací do Británie už nebude moct kdekdo. Nová britská vláda má v plánu omezit příliv méně kvalifikované pracovní síly do země. Chce zavést bodový systém, ve kterém bude třeba titul Ph.D. za deset bodů celkem jich potřebujete sedmdesát). Britští zaměstnavatelé se bojí, že nebude, kdo by trhal jahody, uklízel v hotelích a ošetřoval v domovech důchodců. 

 • Zvědavost je nejdůležitější recruiterská vlastnost 
 • Opravdu! Zvědavost je podle HR publicisty a zakladatele společnosti Recruiting Toolbox Johna Vlastelici pro dobrý nábor zásadní. Získáte díky ní přehled o svém byznysu, potřebách týmu a budete o krok napřed i u pohovoru s kandidátem. Takže poznámky typu „nějakej zvědavej, ne?“ berte jako pozitivní zpětnou vazbu.  

  Chcete zásobu podobných zpráv dostávat každý týden do mailu naservírované na stříbrném podnose? Stačí se přihlásit k odběru HRnku.

   
  Sdílejte
  Řešíte spory zaměstnanců?
  0