HR zprávy: Den nejlepších kaufů

Lov těch nejlepších zaměstnanců se občas může podobat čtvrtečním nájezdům na slevy v Kauflandu. Je důležité se na to s předstihem připravit, možná si i přivstat, a pak svému „zboží“ ukázat, že s ním počítáte i do budoucna, třeba po rodičovské. I to je jedna ze tří aktualit ze světa HR. Přečtěte si je, ať jste v obraze.

HR zprávy

 • Kaufland už podruhé strčil jiné zaměstnavatele do nákupní tašky. Obhájil mezinárodní titul TOP Employer
 • Makat na zaměstnaneckých benefitech, rozvíjet mzdové podmínky a pravidelně se ptát zaměstnanců na zpětnou vazbu. To je recept top zaměstnavatele, který ostatní firmy převálcoval hned v několika kategoriích. Možná je na čase si do Kauflandu zajít nejen pro chleba, ale také pro HR inspiraci.

 • Dá se skloubit rodičovská s prací? Podle Marie Havlíčkové ze Slevomatu to s jedním dítětem jde, s druhým už je to těžší
 • I superžena, jako je dnes již bývalá CEO Slevomatu, řeší, jak vhodně skloubit rodinný život a kariéru. Ne vždy to jde snadno, zvlášť když máte větší rodinu. Marie Havlíčková navíc radí, jak si jednoduše získat a udržet loajální a produktivní zaměstnance – počítat s nimi do budoucna ještě předtím, než vůbec porodí.

 •  Mladí a nezkušení? To dnes už neplatí. Youngsteři si získávají respekt u starších kolegů
 • Sotva vylezli ze školy, už slaví úspěchy v práci. Mladá generace exceluje zejména v oblasti sociálních sítí a technologií, kde trumfují i seniorní kolegy. Vyrostli vlastně s mobilem v ruce a i s minimem zkušeností tak mohou radit i těm zkušenějším, kteří jim za to ještě poděkují. Právě na pracovišti se mezigenerační rozdíly nejlépe mažou.

   

  Zajímají vás podobné zprávy ze světa HR? Dopřejte si každý týden čerstvý HRnek novinek v našem newsletteru, stačí se přihlásit k odběru.

   
  Sdílejte
  Řešíte spory zaměstnanců?
  0