#Girlpower: 7 ženských profesních komunit, které vám podají pomocnou ruku

Na univerzitách dnes promuje víc studentek než studentů. Ve vedení firem přitom ženy pořád chybí. A často nezáleží na oboru. V posledních pár letech vzniklo hned několik komunit, které se snaží ženy v kariérním růstu podpořit. Poprosili jsme Pavlínu Louženskou, která vede #HolkyzMarketingu, aby nám o nich napsala. A teď už předáváme Pavlíně slovo...

Ženské profesní komunity
Foto: Archiv

1.#HolkyzMarketingu

Fungují už spoustu let a společně se nám z nich povedlo udělat jednu z největších profesních skupin na českém Facebooku. Rozhodně ale nejsou samy. Vybrala jsem pět dalších skvělých skupin, které nás inspirují, když přemýšlíme o tom, kam se může ta naše ještě rozvíjet.

2. Ženy v právu

Kdo za nimi stojí: Lucie Ottinger, Tereza Kunertová, Terezie Kajabová, Kristýna Benešová, Bára Bečvářová, Teodora Drašković

Ženy v právu založilo pět mladých právniček, kterým po návratu ze světových univerzit chyběla v Česku platforma, jež podpoří absolventky v kariérním růstu a nebo je propojí se seniorními jmény v oboru. Ani ne rok stará skupina už nabrala 1800 žen a nabídla jim třeba workshop vyjednávání, speed dating juniorních a seniorních právniček nebo setkání se špičkovou americkou obhájkyní. 

Kde je sledovat? Ve skupině na Facebooku a osobně se potkáte třeba na akci Významné právničky.

 Jak se cítí ženy u vás ve firmě? I to se dozví uchazečky, které si vás před příchodem na pohovor proklepnou na Atmoskopu. Buďte na to připraveni a přivítejte je na prémiovém profilu.

3. Czechitas

Kdo za nimi stojí: Dita Přikrylová

Skupina, která si dala za cíl přitáhnout více žen do IT, proškolila od svého vzniku v roce 2014 více než 13 000 (nejen) holek v programování a IT dovednostech. V roce 2019 otevřely Czechitas dokonce i první fyzický prostor – Czechitas House v Brně. 

Kde je sledovat? Třeba na Facebooku a na webu, kde najdete i seznam nejbližších akcí.

4. Femme Palette

Kdo za ní stojí: Klára Gajová a Lucie Neumanová

Platforma, na které se sešlo už několik stovek Češek i cizinek. Klára a Lucie pro ně pořádají networkingové akce v angličtině, kde probírají různá pracovní témata. Navíc spustily mentoringový program nebo akademii pro podnikatelky. To, že stojí za sledování, si myslí i Forbes.  

Kde je sledovat? Třeba na Instagramu.

5. Czech Assistants Network

Kdo za ním stojí: Aneta Štědrá, Lucia Ehrenholdova

Asistentky chtějí růst společně. A také hledat příležitosti, jak profesně pečovat samy o sebe a dávat tak svým šéfkám, šéfům a týmům tu nejlepší podporu. Tahle zatím menší skupina má velké ambice a možnosti vyrůst.

Kde je sledovat? Na LinkedInu.

6. Architektky

Kdo za nimi stojí: Adéla Pečlová, Alžběta Brůhová

Půl roku stará skupina spojuje architektky a pomáhá jim prosadit se v oboru, který je prozatím tradičně spíš mužský. A tak se Adéla a Alžběta zaměřují nejenom na oborové novinky, ale i na téma osobní značky, na to, jak se nacenit, nebo na právní poradenství.

Kde je sledovat? Ve facebookové skupině.

7. No a co HR?

Přímo pro ženy v personalistice toho zatím moc není. Pro brněnské, nebo šířeji moravské personalistky a personalisty obojího pohlaví ale nedávno vznikla skupina #SuHR, která se slibně rozvíjí. A pak je tu samozřejmě skupina HR (k) sobě, která je na Facebooku aktivní už roky. Pokud ale toužíte po skupině přímo ženské, jsou tu #HRdinky, ale je na čase uvažovat o založení nějaké další. Protože inspirace a motivace pro personalistky je vzhledem k náročnosti jejich práce vždycky potřeba. Nenápadně vám tím chceme naznačit, že to může být třeba vaše motivace během novoročních předsevzetí. A navíc by to vytvořilo dobrou příležitost ke scházení se s dalšími kolegyněmi „v HR zbrani“. Třeba na pikniku jako u #HolekzMarketingu:

 
Sdílejte