Plný fotbalový stadion uchazečů čeká na vaši odpověď

Chceme, aby všichni lidé, kteří si díky našim službám hledají práci, dostali od firem reakci a věděli, co se stalo s jejich CV. Nejdříve jsme zmapovali situaci mezi uchazeči. Zeptali jsme se lidí, jak s nimi firmy komunikují poté, co zareagovali na inzerát. A co jsme zjistili?

Kandidáti čekají na odpověď
By Adrià garcía, [CC BY-SA 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons

 Vypadl nám z toho největší fotbalový stadion v Evropě, který najdete v Barceloně, plný uchazečů marně čekajících na vaši odpověď. Jen za jediný měsíc totiž přes 80 000 lidí nedostane reakci na zaslané CV. Přitom pro kandidáty je aspoň nějaká odpověď zásadní.

 Dávají vám týden, maximálně dva

Uchazeči nečekají, že jim odpovíte hned… 44,9 % lidí stačí týden, 44,5 % kandidátů je v pohodě i se 14 dny.

Celým 72,1 % lidí stačí dát vědět, že výběr ještě probíhá a zatím není rozhodnuto. Už teď je jasné, že firmy, které lidem pošlou aspoň zdvořilostní odpověď, zanechávají lepší dojem než ty, které se neozvou vůbec. Dejte o sobě uchazečům vědět i v průběhu výběrového řízení, obzvlášť pokud čekáte, že se trochu protáhne. Ti nejlepší se na pracovním trhu dlouho neohřejí.

Jedeme v tom s vámi

Naším cílem je, aby naše služby přinášely užitek a dobrý pocit firmám i kandidátům. A víme, že odpovědět každému uchazeči je náročný úkol. Chystáme se proto oboustrannou komunikaci pořádně nakopnout. Jdete do toho s námi? S některými firmami se v blízké době setkáme a pokusíme se zjistit, jaké jsou největší překážky v odpovídání uchazečům. Chystáme i velký průzkum mezi vámi, HRisty a věříme, že společně najdeme řešení, které vám usnadní práci.

 Tady totiž možná nejde jen o nějaké zamítavé odpovědi lidem, kteří se nedostanou do finále výběrového řízení. Chystáme i výzkum mezi uchazeči, abychom zjistili, jak chybějící komunikace ovlivňuje úspěšnost vašich náborů, značku zaměstnavatele, jestli uchazeči o negativní zkušenosti z náboru někomu řeknou nebo zda tato skutečnost ovlivní jejich ochotu přihlásit se na jinou pozici, kterou firma vypíše v budoucnu. O výsledky z něj se s vámi rádi podělíme.

Odpovědět můžete skoro bez práce

Spravujete nábor v Teamiu? Máme pro vás pár tipů!

A kromě uvedených vychytávek chystáme v Teamiu i další změny, díky kterým se vám bude pracovat snadněji. Pokud chcete poradit, jak na to, ozvěte se svému obchodníkovi nebo zavolejte na naši zákaznickou linku +420 224 810 055. 

 
Sdílejte