Externisté. Jak vás zachrání, když ve firmě chybí lidi

Webdesignéři, grafici, specialisté na on-line marketing, copywriteři, vývojáři, kodéři, překladatelé… To jsou příklady profesí, které se dnes firmám shánějí poměrně těžko. Ale kdo vlastně řekl, že všichni musí mít zaměstnaneckou smlouvu?

Chybějící specialisté

Z pohledu uchazečů je to skvělá zpráva: Česko má nejnižší nezaměstnanost v Evropské unii     (3,5 %). Práci tedy najde v podstatě každý. Totéž statistické sdělení si však firmy překládají trochu jinak. Lapidárním: nejsou lidi.

Na určité pozice není snadné rychle sehnat vhodného člověka. Jenže byznys nepočká. Některým úkolům je potřeba se věnovat hned, aby projekty nestály. Bez ohledu na to, že je tým zrovna personálně oslabený.

Tohle vypjaté období můžete částečně překlenout tím, že se obrátíte na externisty. Vytrhnou vám trn z paty, pokud něco hoří a není čas čekat, až nastoupí nově přijatý kolega. Služby externích grafiků, textařů, PPC specialistů nebo datových analytiků se vám však mohou hodit v podstatě kdykoliv – například proto, že často vyjdou podstatně levněji.

Vy potřebujete, oni nabízejí

Grafický návrh produktového katalogu za dva dny. Tisková zpráva do večera. Analýza klíčových slov za týden. Například tyto úkoly se dají přehodit na Easytask – rychle rostoucí online službu patřící do rodiny LMC.

Je vymyšlená tak, aby přetíženým lidem ve firmách uvolnila ruce od naléhavých „drobností“ a oni mohli řešit strategičtější problémy.

Neviditelný kolega nejen v marketingu

Na Easytask je nyní registrovaných 8.300 externistů vybavených různými znalostmi a dovednostmi. Jsou zvyklí, že pokud chtějí získat zakázku, musí reagovat rychle, dobře komunikovat a nabídnout výhodnou cenu.

V některých firmách už jsou týmy, které už mají Easytask jako takového neviditelného kolegu: pravidelně mu zadávají třeba anglické překlady nebo vytváření kampaní na Facebooku. Je to přesně ten typ úkolů, který je čas od času potřeba, ale nevyplatí se kvůli tomu hledat člověka nastálo.

 

 

Jak to funguje?

Na vystavenou poptávku se vám první dodavatel ozve v průměru do 9 minut od jejího schválení. Do 24 hodin dostanete v průměru 10 dalších odpovědí.

Přijde vám tedy několik nabídek a vy máte na výběr. S dodavatelem si můžete vyměňovat zprávy přímo v Easytasku –  například si domluvit podrobnosti o termínu, ceně nebo způsobu vypracování zakázky.

Přečíst si můžete i reference od lidí, kteří s dodavatelem spolupracovali před vámi. Pokud by se přesto stalo, že s výstupem nebudete spokojení, můžete ho reklamovat přímo u Easytask: služba v takových případech garantuje vrácení peněz.

„Easytask jsme udělali pro firemní uživatele. Jednou měsíčně jim přijde souhrnná faktura za všechny objednané služby, nemusí tedy řešit komunikaci se všemi dodavateli zvlášť,“ říká Adam Hazdra z Easytask. „Jako zadavatel máte zaručenou mlčenlivost, dodavatel bez vašeho souhlasu nesmí o projektu mluvit ani používat výstupy. Od počátku vlastníte také všechna práva k odvedené práci, a to ve všech zemích,“ doplňuje Adam.

 

Sdílejte
 
Jste zvyklí při náboru spolupracovat s manažery?
0