Eliška Hašková Coolidge: Etika a etiketa vycházejí ze srdce

„Lidé tu pořád žijí ve strachu, aniž si to uvědomují. Hlavou se nám honí, jaký dojem uděláme na ostatní, a uznat chybu je pro nás velmi těžké...

Raději ji svedeme na okolnosti, v horším případě na někoho jiného,“ říká v rozhovoru pro HR kavárnu Eliška Hašková Coolidge, bývalá asistentka amerických prezidentů, dnes moudrá učitelka etiky a etikety.

Ve své profesní roli jste spolupracovala se spoustou lidí a bylo na vás vidět. Jak jste si hlídala, abyste sloužila ostatním jako vzor?

Vždy jsem se snažila dodržet, co jsem slíbila, a vždy jsem předkládala všechny informace. Podle mě je velmi důležité nic nezatajovat a přiznat se k chybě. Je strašné, když šéfové kritizují své podřízené před ostatními. A naopak je úžasné, když dokáží předstoupit před ostatní a přiznat, že chybovali. Jen to lidi inspiruje, aby sami byli schopní uznat svou chybu. Každý z nás chybuje, jsme jen lidé.

Co lidem brání uznat chybu?

Lidé tu pořád žijí ve strachu, aniž si to uvědomují. Hlavou se nám honí, jaký dojem uděláme na ostatní, a uznat chybu je pro nás velmi těžké. Raději ji svedeme na okolnosti, v horším případě na někoho jiného. Schopnost přiznat se k chybě je podle mě jedna z nejdůležitějších dovedností, kterou bychom se měli naučit, a předat tuto dovednost i mladým.

Celý rozhovor si přečtěte zde.

 

 

Sdílejte
 
Jste zvyklí při náboru spolupracovat s manažery?
0