Díky kurzům v Profesii objevili skryté talenty

Profesia.sk je nejenom jednička na slovenském online trhu pracovních příležitostí, ale i velká a aktivní firma, která v centrále a pobočkách v Česku a Maďarsku zaměstnává přes 130 lidí. Vzdělávání považuje za jednu z nejdůležitějších oblastí vnitrofiremního života. Už druhým rokem do vzdělávacího systému Profesie patří i Seduo.cz.

Foto: Michael Kratochvíl, Archiv

Pokud za něco platíme, vyžadujeme perfektní kvalitu

„Do vzdelávania neustále investujeme a skúšame rôzne zdroje a metódy rozvoja našich zamestnancov,“ říká HR manažerka Profesie Zuzana Kaňuchová. „Osvedčilo sa nám napríklad kombinovať externé vzdelávanie s interným, kde využívame expertné znalosti našich vlastných kolegov.“

Kurzy obsahují to nejdůležitější a zaberou nejméně času. Podívejte se na některé z nich a zjistěte, jak jsou efektivní.

V minulém roce měli v Profesii školení určená pro všechny zaměstnance, kurzy interní komunikace, semináře zvládání konfliktů a stresových situací, vyjednávání, manažerský trenažér, školení zaměřené na leadership a podobně. Přestože Profesia do vzdělávání neváhá investovat, dbá vždy na to, aby prostředky byly vynaloženy účelně a znamenaly pro firmu reálný přínos.

Přísná kontrola efektivnosti se nevztahuje jen na zaměstnance, ale i na školitele a lektory.

„My sme pomerne známi tým, že sme na školiteľov prísni,“ konstatuje věcně Zuzana Kaňuchová.„Zaujíma nás ich prístup, spôsob predávania znalostí, prezentačné schopnosti, energia, s ktorou ku školeniam pristupujú. Pokiaľ si za niečo zaplatíme, potom samozrejme vyžadujeme, aby v týchto oblastiach bol dodávateľ perfektný, a nemáme problém im dávať aj negatívnu spätnú väzbu,“ dodává. Vysoké nároky Profesie na dodavatele jsou známé a muselo se s nimi vyrovnat i Seduo.cz.

Zkouška byla náročná

„Aby som bola úprimná, na Seduo.cz sme na začiatku pozerali skepticky,“ říká Zuzana Kaňuchová. A tak přišel na řadu test.

Test Seduo.cz v Profesii probíhal v osvědčené podobě individuálního vzdělávání zakončeného prezentací nabytých znalostí kolegům. Zhostili se ho členové oddělení zákaznické podpory. Každý z nich si vybral alespoň jeden kurz související s činností oddělení. Po jeho absolvování prezentovali a předávali znalosti na společných teambuildigových setkáních.

Počáteční skepsi vyřeší pilot

Pokud máte pochybnosti, zda bude ve vaší firmě Seduo.cz fungovat, vyzkoušejte nejprve online kurzy na menším počtu kolegů. Zapojte je do interního vzdělání a nechte je se podělit o získané vědomosti s ostatními. Rozptýlíte obavy, zjistíte, jak s programem aktivně pracovat, aby dobře fungoval, a třeba objevíte v týmu i skryté talenty.

Čeština nebyla problém

Ukázalo se, že výběr kurzů Seduo.cz je dostatečně široký, aby uspokojil i tak náročného, striktně prakticky orientovaného klienta, jako je Profesia. Skutečnost, že kurzy jsou vedené v češtině, prý nepředstavovala pro jejich využití nejmenší problém.

„Testovanie dopadlo dobre. Naši kolegovia systém Seduo.cz aktívne využívajú a identifikovali sme vďaka nemu v našich radoch niekoľko prirodzene nadaných lektorov s výbornými prezentačnými schopnosťami,“ hodnotí dosavadní zkušenosti Zuzana Kaňuchová. „V súčasnosti v Profesii využívame 45 licencií, ktoré sme obnovili na ďalší rok a poskytneme ich manažérom ako nástroj vzdelávania ich tímu,“ doplňuje.

Samotné zpřístupnění nabídky online kurzů ale není v žádném případě samospasitelné. Na Seduo.cz je potřeba pohlížet jako na nástroj, se kterým firma musí aktivně pracovat.

„Pokiaľ ale bude naša firma túto online platformu Seduo.cz aktívne využívať, získa nielen nástroj k firemnému vzdelávaniu, ale tiež prostriedok, ako vo firme môže rozvíjať interný systém zdieľania znalostí, vzájomného stretávania sa a výmenu skúsenosti. Dnes, kedy sa očakáva nástup ekonomickej recesie, bude online vzdelávanie atraktívne pravdepodobne pre väčšie množstvo firiem,“ uzavírá Zuzana Kaňuchová.

Profesia.sk:

Specialista na online recruitment a IT firma roku 2018 a 2019 v Slovenské republice. Portál Profesia.sk je s více než 20 000 pracovními inzeráty jedničkou online náboru. Profesia už 10 let realizuje také největší kariérní eventy Profesia days. Zaměřuje se i na mezinárodní platový srovnávač paylab.com a ve svém portfoliu má rovněž systém na správu uchazečů Mark. Pomáhá i slovenským školám k novým učitelům prostřednictvím portálu EduJobs.sk.

 
Sdílejte
Řešili byste milostný románek kolegů?
0