Co si o vás myslí vaši lidi? Atmoskop to ví už stotisíckrát

Když se někdo chystá změnit práci, nechce jít do úplného neznáma. Podle průzkumů uchazeče dávno nezajímá jen to, kolik dostanou peněz a co budou dělat. Jsou zvědaví i na atmosféru ve firmě nebo na způsob jejího vedení. A nejlepší způsob, jak tohle zjistit, u nás nabízí Atmoskop.

Foto: Shutterstock.com, Archiv

Atmoskop jako největší hodnotící portál zaměstnavatelů v Česku nabízí každému, kdo na něj zavítá, názory na práci ve 24 000 firmách, a to nyní od více než 100 000 zaměstnanců. Jeho jméno navíc zná už čtvrtina Čechů a to jsou počty, které na pracovním trhu nejde ignorovat.

Škála informací, které uchazeči chtějí zjistit, je široká. A také pro firmy je důležité, aby bylo jasně vidět, jaký typ kultury v nich panuje. Nový zaměstnanec díky takovým informacím rychleji a lépe zapadne, protože ví, do čeho jde. Je tak i velká šance, že na pozici zůstane dlouhodobě a bude pracovat s radostí, místo aby pravidelně fingoval střevní chřipku.

Atmoskop napoví, kde se ucházet o práci

Pomocí dotazníků a rozhovorů v LMC zjišťujeme zpětnou vazbu od lidí, kteří na Atmoskop chodí, a víme, že 76 % z nich reálně pomohl. Nejčastěji, ve 40 % případů, hlavně při rozhodování, jestli se v nějaké firmě vůbec mají ucházet o práci. „Když jsem hledala práci a v inzerátu nebo doporučení přišla na nějakou firmu, zadala jsem si ji na Atmoskopu. Tam jsem si prošla její plusy a mínusy a teprve potom případně hledala web firmy a volné pozice,“ svěřila nám svůj postup například obchodní zástupkyně Zuzana Vrůtková.

51 % lidí tvrdí, že jim portál nejvíce pomohl rozhodnout se, jestli u některé firmy reagovat na volnou pozici. Dalších 34 % si tu pro změnu ověřilo informace, které o firmě měli. A nejde jen o zaměstnance, ale i zaměstnavatele. „Na Atmoskop chodím kvůli komentářům na naši firmu, info beru jako zpětnou vazbu pro vedení,“ popisuje HR specialista Marek Vaňorný.

NEVÁHEJTE

Udělejte si zdarma vlastní interní průzkum a nechte zaměstnance, aby svým hodnocením vyšperkovali váš firemní profil na Atmoskop.cz. Pojďte společně naproti novým kolegům.

Příležitost, kterou se vyplatí nezaspat

Praktické využití Atmoskopu a jeho úspěch u zaměstnanců i firem nás motivuje k tomu, abychom  spojovali správné firmy a správné lidi. Od 1. října proto nabídneme více placených služeb samotným firmám. Nově budou mít možnost vytvořit si na něm informacemi nabitý profil.

Abychom zjistili, co přesně zaměstnavatelé od Atmoskopu chtějí, vyzkoušeli jsme si to v pilotním projektu s dvacítkou z nich (např. ČEZ, KB, Kaufland, IKEA, Scio). Tyhle společnosti teď v Atmoskopu vidí místo pro širokou veřejnost, kde se chtějí pochlubit svou firemní kulturou a vábit vhodné uchazeče. A to je příležitost, kterou se vyplatí nezaspat. 

Atmoskop využívají například jako referenci pro uchazeče a potvrzení důvěryhodnosti svých slibů. „Proč pracovat u nás? Protože se tu máme fajn, práce nám dává smysl, máme skvělé kolegy a vedení. Nevěříš? Koukni se na Atmoskop,“ nabádá třeba Scio ve své facebookové kampani. A uplatnění portál nachází i během náboru a v budování značky zaměstnavatele. Odkaz na něj používají na svých kariérních stránkách, pozvánkách na pohovor a během exit interview.

 
Sdílejte