Češi nejsou spokojeni s ohodnocením v práci, až půl milionu zaměstnanců chystá odchod

14. září 2015 byl poprvé zveřejněn JobsIndex - pravidelný čtvrtletní průzkum spokojenosti zaměstnanců v České republice. Ukazuje například silnou míru nespokojenosti s odměňováním za práci, a to nikoliv pouze kvůli samotné výši mezd. Češi jsou obzvláště citliví na spravedlivost při hodnocení a poskytování nejrůznějších výhod. Poměrně silně přitom postrádají některé z moderních benefitů, například možnost práce z domova nebo výraznější podporu svého osobního rozvoje.

14. září 2015 byl poprvé zveřejněn JobsIndex - pravidelný čtvrtletní průzkum spokojenosti zaměstnanců v České republice. Ukazuje například silnou míru nespokojenosti s odměňováním za práci, a to nikoliv pouze kvůli samotné výši mezd. Češi jsou obzvláště citliví na spravedlivost při hodnocení a poskytování nejrůznějších výhod. Poměrně silně přitom postrádají některé z moderních benefitů, například možnost práce z domova nebo výraznější podporu svého osobního rozvoje.

“Z detailních výsledků výzkumu JobsIndex vyplývá, že aktuálně je mezi zaměstnanými Čechy 446 tisíc lidí “v pohybu” (11,6 %) – silně touží po změně práce, sami intenzivně vyhledávají nové příležitosti a již se také cítí být připraveni na všechny související kroky. Celé dvě třetiny zaměstnanců se nebrání zajímavým nabídkám, 30 % je samo čas od času hledá,” shrnuje část výsledků analytik Filip Lepier ze společnosti McGuffin, která zajistila kvantitativní část průzkumu.

Příležitosti přitom nechybí. Například přes kariérní portál Jobs.cz zaměstnavatelé jen v průběhu srpna 2015 obsazovali 29 618 pozic, což je meziročně o 39 % více. Úřad práce na konci srpna evidoval 103 tisíc pracovních míst, oproti loňsku takřka dvojnásobek. Nezaměstnanost v České republice aktuálně klesla na minimum za posledních 6 let – na 6,2 %. Zjednodušeně řečeno: práce je dostatek, zaměstnavatelům silně chybí lidi. A musejí se velmi snažit. Vzhledem k jejich nárokům u obsazovaných míst totiž nejčastěji cílí právě na zaměstnané.

Pouhé “přeplacení” lidí přitom může být pro zaměstnavatele velmi nákladné. “Nadpoloviční většina zaměstnanců by přijala nabídku ke změně práce, kdyby si tím zvýšili příjem alespoň o 30 %. Jenom peníze však nerozhodují. Celé pětině lidí například velmi silně chybí možnost alespoň občas pracovat z domova, pro dalších 15 % už je to standard. Zaměstnavatelé to přitom nyní nabízejí u 7,5 % z nově obsazovaných míst – a další se přidávají,” uvádí Tomáš Ervín Dombrovský, analytik kariérního portálu Jobs.cz, který stojí za průzkumem JobsIndex.

Jobs.cz se k pravidelnému vypracovávání JobsIndexu rozhodl v reakci na aktuální situaci na trhu. Právě faktory, které činí zaměstnance v práci spokojené a které nezřídka patří mezi spouštěče změny práce JobsIndex velmi detailně popisuje.

Hladina spokojenosti se v prvním výzkumu ustálila na 57,5 bodů ze 100*. Spokojenost českých zaměstnanců zvyšují především dobré vztahy s kolegy a nadmíru pozitivní vnímání smysluplnosti a užitečnosti vlastní práce. Hodnocení naopak sráží především aspekty spojené s odměňováním a dostupností nejrůznějších výhod. Plné polovině lidí nevyhovuje, jak zaměstnavatelé nyní postupují. Zejména při navyšování mezd a poskytování moderních benefitů lidé očekávají výrazně více, než se jim nyní dostává.

Z průzkumu JobsIndex dokonce vyplývají takové zajímavosti, jako kdy je nejvhodnější doba změnit zaměstnání. Od čtvrtého roku práce pro jednoho zaměstnavatele začíná spokojenost klesat. Právě pro tyto lidi je teď nejvhodnější doba pro změnu. Vyzkoušet si, jak jsou na tom ve srovnání s jejich kolegy z oboru můžou lidé na webu www.jobsindex.cz

 

*Hladina spokojenosti zaměstnanců je v JobsIndexu vypočítána váženým průměrem hodnocení nejdůležitějších faktorů v 8 hlavních oblastech. Hodnota 0 by znamenala, že všichni čeští zaměstnanci jsou ve všech ohledech v práci zcela nespokojení. Hodnota 100 by znamenala naprostou spokojenost Čechů v zaměstnání.

 

V případě zájmu Vám další informace poskytne: Tomáš Ervín Dombrovský, tomas.dombrovsky@lmc.eu, tel.: +420 725 072 166

 

O LMC:

Společnost LMC je lídrem na trhu práce a vzdělávání v České republice. Již 19 let provozuje nejznámější český kariérní portál Jobs.cz, jehož prostřednictvím přední čeští zaměstnavatelé v každém dni obsazují přes 15 tisíc špičkových pozic. Součástí rodiny LMC je rovněž Prace.cz – největší pracovní portál v ČR, v jehož nabídce je každý den přibližně 55 000 míst, u kterých není nutné vysokoškolské vzdělání, ale rozhodují především praktické zkušenosti, schopnosti a dovednosti. Oba portály souhrnně využívá více než milion registrovaných uživatelů. Vedle nich společnost provozuje také portál VysokeSkoly.cz, nejnavštěvovanější službu pro zájemce o vysokoškolské studium, a nově navíc online vzdělávací portál Seduo.cz. LMC pravidelně obsluhuje více než 14 tisíc firemních zákazníků, kterým každodenní práci usnadňují online řešení Teamio a LMC G2.
 
Sdílejte
Je váš nábor efektivní?
0