Blog v novém: představujeme online Magazín LMC pro personalisty

Někdo na jaře obměňuje šatník, my jsme proměnili rovnou celý náš blog – vznikl z něj magazín pro personalisty se vším všudy. Čtěte, jak nová podoba vznikala a jak se můžete do tvorby Magazínu LMC zapojit i vy.

Někdo na jaře obměňuje šatník, my jsme proměnili rovnou celý náš blog – vznikl z něj magazín pro personalisty se vším všudy. Čtěte, jak nová podoba vznikala a jak se můžete do tvorby Magazínu LMC zapojit i vy.

Na začátku všeho byl průzkum

Současná podoba nevznikla jen tak. Nejdřív jsme se setkávali s vámi – personalisty. V rozsáhlém výzkumu jsme zjišťovali, jaké jsou vaše potřeby, jakým typem informací vám můžeme pomoci a co z oboru vás zajímá. A na základě toho jsme sestavili tzv. persony. Tehdy jsme netušili, že na konci bude kompletní proměna blogu.

Vycházeli jsme i ze stávajícího obsahu, sledovali, které příspěvky fungují a co v HR světě rezonuje.

Jak jsme pracovali na nové podobě magazínu: Na konci roku 2017 jsme vypracovali obsahové persony, v první polovině roku 2018 jsme začali postupně měnit témata článků, v druhé polovině roku 2018 jsme začali řešit změnu samotného blogu.

Co se změnilo?

Struktura i design stránky. Ale nejen to – práci na blogu rozšiřujeme především o nové pohledy na cílové skupiny a témata, která je zajímají. Obsah také pečlivě plánujeme.

Do tvorby magazínu nově zapojujeme i vás – čtenáře. Jak?

  • Formou hodnocení článků – pomocí tlačítek ohodnotíte, zda byl pro vás článek přínosný nebo dobře napsaný.
  • Možností hlasovat v anketách – jakmile někde uvidíte anketu, stačí kliknout a vyjádřit se k tématu, o kterém si zrovna čtete.

Díky tomu máme pravidelnou zpětnou vazbu a můžeme magazín dál zlepšovat.

Video: novinky v magazínu popisuje marketingová manažerka LMC

Co tedy v magazínu najdete?

Každý týden 2–3 nové články. A postupně budou vznikat i ucelenější materiály do HR příručky – například e-booky nebo checklisty, které si můžete stáhnout a prakticky využívat.

Vše najdete rozdělené do kategorií, které z průzkumu vyplynuly jako klíčové: nábor, péče o zaměstnance nebo třeba HR marketing. Těšit se můžete na:

U většiny článků najdete přehledné infografiky a na závěr shrnutí, jak informace využít pro svoji praxi. Pokud nemáte čas celý článek důkladně pročítat nebo si dělat výpisky, můžete se alespoň podívat na shrnutí hlavních bodů na závěr článku a načerpat inspiraci, jak je využít.

Zapojte se do tvorby magazínu i vy

Máte tip na inspirativní osobnosti, firmu s neotřelými HR rituály nebo vás zajímá nějaký trend či legislativní problém, který v personalistice řešíte? Dejte nám vědět. Za všechny podněty předem děkujeme. Psát můžete na e-mail lucie.vurbsova@lmc.eu.

Sdílejte
 
Děláte online pohovory?
0