Atmoskop: přiláká k vám lidi ze stejného těsta

8 z 10 lidí se dopředu zajímá o to, do jaké firmy se hlásí. Sedne jim firemní kultura? Budou si rozumět se šéfem? Jenže tyto informace se velmi těžko hledají. Proto v prosinci spouštíme novinku. Jmenuje se Atmoskop a je to místo, kde firmu prezentují její současní i bývalí zaměstnanci.

Cítit se v práci dobře

„Ahoj holky, mám nabídku pracovat v obchodě ABC jako prodavačka. Máte někdo zkušenost? Je to tam v pohodě?“ Třeba na takové dotazy můžete narazit na nejrůznějších diskuzních fórech.

Lidi prostě zajímá, jaká je ve skutečnosti firma, kam plánují nastoupit. Podle našeho průzkumu z června 2017 uchazeči nejvíce věří zkušenostem lidí, kteří v dané společnosti pracují či pracovali. Tedy těch, kteří to mají „z první ruky“.

Hodnocení od lidí

Proto v prosinci spouštíme Atmoskop. Je to místo, kde se lidé dozví, jak danou firmu vnímají ti, kteří ji skutečně znají. Jak hodnotí atmosféru, firemní kulturu nebo mezilidské vztahy.

Proti anonymním diskuzím na internetu je tu však jeden podstatný rozdíl: Atmoskop pracuje jen s ověřenými „recenzemi“. Více o tom, jak to celé funguje

Co získají firmy

To, zda člověk v nějaké práci uspěje, je prý z 20 % dáno tím, co umí a z 80 % tím, jak lidsky zapadne do týmu.

Bohužel je to věc, která se během hodinového pohovoru poznává těžko. Je potom zbytečně drahé, když nováček odchází ještě ve zkušebce kvůli tomu, že se „nepotkala očekávání“.

Atmoskop tu bude od toho, aby vám pomohl získat lidi, kteří jsou z podobného těsta. Takové, kteří hledají přesně takovou kulturu, jakou máte vy, protože právě v takové práci se cítí spokojeně.

 
Sdílejte
Máte sepsaný nástupní proces?
0