6 tipů, jak napsat inzerát, na který uchazeči odpoví

Jak napsat inzerát
Víte, co má společného pracovní inzerát a koupě nové kamery?

Jak napsat inzerát, na který se uchazeči ozvou? Máme pár tipů, jak napsat inzerát, i když vás tlačí čas a nejste zrovna spisovatel. A není potřeba se vymlouvat, že lidi nejsou.

Kandidáti jsou a rádi by změnili stávající práci, oslovte je

Faktem je, že lidi jsou. Dokonce je jich 1,7 milionu, kteří jsou v současné práci nespokojení. Nechtějí jakoukoliv, ale lepší práci – a skoro půl milionu z nich příležitosti aktivně hledá. Z více než čtyř milionů zaměstnanců v ČR by jen 10 % současnou práci kvůli ničemu nezměnilo. Tak proč je tak těžké kandidáty zaujmout?

Inzeráty nemůžete tvořit jako přes kopírák

V prvé řadě se zamyslete nad tím, jak u vás probíhá proces zadání požadavku na otevření nové pozice. Může to vypadat třeba takto: manažer pošle e-mail s popisem pracovní pozice na A4 a vy máte ještě dnes vystavit inzerát. Nebo vám nepošle nic a vy máte nabídku vystavit ještě dnes. Stává se to i v lepších firmách. Nedostatek času a informací vás donutí použít inzerát, který se předává z „generace na generaci“. Změní se jen datum nástupu.

Slyšeli jste, že v nejúspěšnějších firmách jsou za nábor zodpovědní samotní manažeři? HR jim jen poskytuje nástroje, konzultace a facilitaci celého procesu. Ne nadarmo. Kdo jiný než šéf by měl nejlépe vědět, koho přesně chce, co dotyčný bude dělat a kde ho najde?

Návod, jak napsat inzerát

1. Inzerát prodává pozici

Představte si inzerát jako tzv. přistávací stránku vašeho e-shopu s otevřenými pozicemi. Vaším cílem je prodat zákazníkovi (uchazeči) produkt (pozici) za pomocí reklamy (inzerát). A to během 30 vteřin, které inzerátu věnuje. Když si zákazník kupuje třeba novou kameru, zajímá ho, kolik stojí (mzda a benefity), co umí (popis pracovní pozice), v čem je lepší než kamera konkurenční (proč pracovat právě u vás) a co si o kameře myslí lidé, kteří už ji koupili (vaši současní a bývalí zaměstnanci).

2. Ptejte se a zjišťujte, koho na inzerát hledáte

  • Víte, o čem je daná pozice?

Sejděte se s vedoucím a členy týmu, vysvětlete jim situaci na trhu práce a ptejte se a ptejte se. Proč na této pozici rádi pracují? Proč nepracují jinde? Kandidáty bude zajímat denní náplň práce, šéf, tým, technologie, projekty, klienti… Nejlépe to uchazeči vysvětlíte řečí jeho kmene a celkem jednoduše – na příkladech. Jako byste to sdělovali známému v hospodě.

  • Víte, koho hledáte?

Jak si šéf a jednotliví členové týmu představují svého nového kolegu? Jaký je? Co musí umět a co ho můžete naučit? Opravdu potřebuje mluvit plynně anglicky, když bude jen číst technickou dokumentaci? Musí mít pokročilou znalost MS Excel, když upraví jednou za čas jednoduchou tabulku? Přehnané požadavky mohou kandidáty zbytečně odradit.

  • Víte, pro koho píšete?

Mějte na paměti, že inzerát pro všechny je inzerát pro nikoho. Specifikujte si svou cílovou skupinu. Vytvořte si personu této cílové skupiny a zeptejte se, zda by ji inzerát zaujal. V jaké je životní situaci? Co ji v práci baví a motivuje? Bude čerstvého absolventa zajímat penzijní připojištění, nebo spíše flexibilní pracovní doba?

3. Vyvarujte se klišé mezi inzeráty

Všichni pracujeme v perspektivní společnosti, která je špičkou v oboru. Pracujeme v mladém dynamickém kolektivu, jsme spolehliví a ochotní učit se novým věcem. Co to vůbec znamená? A v čem je to u vás jinak? Buďte v inzerátu konkrétní.

4. Inzeráty testujte

Poznal by z inzerátu váš zaměstnanec, že je to pozice, na které už pracuje? Co by ho zaujalo, aby na pozici reagoval? Co si o inzerátu myslí vaši kandidáti na pohovoru? Nefunguje inzerát líp v češtině?

5. Hledejte jehly v kupce sena. A ne jinde

A teď špatná zpráva. Skvěle napsaný inzerát vám vyšší počet reakcí nezaručí. Ne pokud ho uveřejníte na kanálech, na kterých se vaše cílová skupina nenachází. Kde by si hledal práci váš zaměstnanec na podobné pozici? A našel by tam váš inzerát? Našel, jen pokud je správně zařazen podle různých vyhledávacích kritérií, jako je obor, lokalita či nabízená mzda.

6. Na inzerát dpovězte každému

Na závěr se vraťme zpátky k e-shopu s pozicemi. Vadilo by vám, kdyby vám nepřišlo potvrzení o stavu objednávky po jejím nákupu? Inzerátem to nekončí. I následná komunikace s kandidátem buduje vaše jméno zaměstnavatele.

Podrobnější tipy a triky jak napsat inzerát získáte na našem workshopu Detox inzerce nebo online kurzu Jak správně napsat pracovní inzerát.

Sdílejte
 
Jste zvyklí při náboru spolupracovat s manažery?
0