6 tipů, jak napíšete inzerát, který zaujme

Je to sice jen pár odstavců, ale rozhodnou o tom, kdo se vám přihlásí na práci. Napsat dobrý pracovní inzerát však není věda!

Držte se našich tipů a vytvořte inzerát, na který je radost odpovídat.

  1. Nejdřív nabízejte. Působí lépe, když nejprve napíšete, co lidem nabízíte (zajímavou náplň práce, benefity) a až potom upřesníte požadavky na uchazeče (praxe, dovednosti).
  2. Nabídněte lidem, co skutečně chtějí. Flexibilita, kolegové, příjemné prostředí a výše mzdy: to je to, na co lidé slyší. Z našich průzkumů víme, že inzeráty se zveřejněnou mzdou dostávají mnohem více odpovědí.
  3. Nehledejte supermana. S požadavky to nepřežeňte a napište jen to, co je na danou pozici skutečně zásadní. Jinak si uchazeče zbytečně odradíte.
  4. Popište pozici tak, aby si lidé dokázali představit svůj typický pracovní den či týden, upřesněte, s kým budou nejvíce spolupracovat atd. Díky tomu si k vaší firmě vytvoří vztah už po přečtení nabídky.
  5. Pište lidsky. Inzerát nemusí být strohý a formální. Místo: „vedení mzdové agendy“ napište: „díky vám dostane 90 lidí každý měsíc výplatu.“ Pozor také na ohrané fráze (jsme dynamicky rostoucí společnost).
  6. Dejte lidem najevo, že o odpověď stojíte! A nezapomeňte odpovědět všem uchazečům na jejich zaslaný životopis. Každá odpověď se počítá a vaše pověst důvěryhodného zaměstnavatele poroste.

A co si tyto tipy vyzkoušet rovnou v praxi?

Vaše rychlá cesta k vystavení inzerátu na Jobs.cz, Prace.cz nebo Práce za rohem přes přihlášení v Teamiu. Účet v Teamiu už máte vytvořený, pokud jste na některém ze zmíněných portálů někdy inzerovali.

 

Sdílejte
 
Víte, na co se při pohovorech ptát?
0