5,5 milionu odpovědí a další růst. Portály Jobs.cz, Prace.cz a aplikace Práce za rohem loni zaválely

Zprávy o minimální nezaměstnanosti a hledání pracovníků v pravé poledne s baterkou už jsou tak omleté, že na ně v médiích mají nastavené šablony. To ale neznamená, že by se na trhu práce nic nehýbalo. Třeba čísla na Jobs.cz, Prace.cz a Práci za rohem pořád šplhají vzhůru.

Statistiky portálů
Foto: Shutterstock.com

Oba portály Jobs.cz a Prace.cz, které drží nejvíce nabídek na trhu, dokázaly i v období rekordní zaměstnanosti zvyšovat výkon a doručovat firmám víc uchazečů i odpovědí na jejich inzeráty. Jobs.cz zaznamenaly v roce 2019 v porovnání s předchozím rokem nárůst počtu lidí odpovídajících na inzeráty o 1,45 % (celkem 333 349) a počet odpovědí o 8,16 % (celkem 2 819 605). Prace.cz na tom byla ještě o něco lépe. Počet „odpovídačů“ na ní narostl o 1,7 % (345 053) a počet odpovědí o 8,42 % (2 143 470). A aplikace Práce za rohem zaznamenala nárůst počtu lidí, kteří se přes ni ozvou na inzerát, dokonce o 33,02 % (100 199) a počtu odpovědí o celých 75,8 % (553 324).

Ale procenta šplhající vzhůru ani sedmimístné počty uživatelů neznamenají, že bychom si v letošním roce chtěli ustlat na vavřínech. Neustále sbíráme podněty od uživatelů i firem a průběžně je převádíme do praxe. Jde o jednoduché zlepšováky, ale i sofistikovaná řešení, jako je strojové učení.

Celkem portály a aplikace LMC v loňském roce zprostředkovaly více než 5,5 milionu odpovědí a přivítaly 610 800 unikátních lidí, kteří odpověděli na inzerát. Vyzkoušejte nejúspěšnější „online náboráře“ i vy.

Cílem je zkrátit cestu uživatele k odpovědi a firmy k uchazeči. A minimálně jednou týdně na základě vašich podnětů portály vylepšujeme. Na některé požadavky jsme schopni reagovat během dnů, jiné zavádíme v řádech týdnů.

Zkrátka – stejně jako loni, i letos budeme dělat vše pro to, abychom ideální kandidáty propojili s ideální nabídkou co nejrychleji.

 
Sdílejte
Řešíte spory zaměstnanců?
0