4 trendy v online vzdělávání, které bude v roce 2019 řešit i vaše firma
Nákup na víkend. Rande se zajímavým protějškem. Objednání a zaplacení letenek. Zvykli jsme si stále větší část našich životů přesouvat do virtuálního prostoru. Proniká sem i online vzdělávání, o které bude stát čím dál více zaměstnanců. Proč by firmy neměly tento trend podcenit?

1. Online vzdělávání bude běžná věc
A co online vzdělávání? Podle průzkumu našeho vzdělávacího portálu Seduo.cz preferuje 35 % lidí možnost vzdělávat se online. Vzdělávání do budoucna půjde jen těžko oddělit od moderních technologií. Už proto, jak řada lidí doslova „srůstá“ se svým smartphonem…

Podle článku Online Education: 7 Key Trends in 2018 může průměrný zaměstnanec věnovat profesnímu vzdělávání jen 1 % pracovní doby. To odpovídá 24 minutám týdně. Pravda, není to moc. Ale i během takto omezeného času se dá něco stihnout.
Češi si vzdělávání spojují hlavně s profesním rozvojem, zjistil již zmíněný průzkum portálu Seduo.cz. Hlavní motivací je snaha zdokonalit se ve znalostech a odvádět v práci lepší výkon. Lidé také chtějí zůstat konkurenceschopní, pokud by současné zaměstnání ztratili.
Online kurzy tak mohou být levnější alternativou k mentoringu a předávání seniornějších zkušeností. Třeba na Seduo.cz boduje „manažerský“ videokurz generála Andora Šándora, který popisuje, co se mu během kariéry v tajných službách vyplatilo při řízení lidí.
Doporučené

7 tipů pro hladší rekvalifikace, do kterých se ve firmě můžete pustit na vlastní pěst

Dáme lidem kurzy zdarma a oni se to sami doučí. Proč to takhle bohužel nefunguje?

Kvalifikovaní lidé stárnou a odcházejí do důchodu. Kdo bude dělat jejich práci?

Jak na rekvalifikace, aby fungovaly jako po másle. Inspirujte se u strojařů, svářečů i bankéřů
