Chcete být HR profíci? Nezapomeňte se vzdělávat

Dobře víme, že žádný zkušený personalista z nebe nespadl. Stejně jako v každém jiném oboru i v HR je potřeba se průběžně vzdělávat. Proto jsme vám připravili přehled kurzů a konferencí (a taky pár extra tipů), kde se můžete přiučit důležité know-how a navíc potkat kolegy, kteří se v HR pohybují jako ryby ve vodě.

HR vzdělávání

Praktické kurzy, které vás posunou mílovými kroky vpřed

Sestavili jsme vám výběr online i prezenčních kurzů a je jen na vás, jaká forma je vám příjemnější. Stejně tak můžete volit mezi kurzy pro naprosté začátečníky nebo se pustit do školení pro pokročilé.

  • Chci do HR – pokud s personalistikou teprve začínáte, mohlo by se vám líbit právě tohle obohacující posezení pro začátečníky a pokročilé. Kurz můžete kdykoliv poptat přímo u lektorky a domluvit se s ní na vhodném termínu.
  • Videokurzy na Seduo.cz zaměřené na HR – můžete prostudovat oblasti jako employer branding, firemní vzdělávání, právo nebo nábor. Zaujmout by vás mohly konkrétně kurzy Jak správně napsat inzerát, Nábor v souladu s GDPR, Firemní vzdělávání – efektivní rozvoj zaměstnanců nebo Šikana v práci.
  • HR Profesionál – další ročník by měl startovat letos na jaře (konkrétně v dubnu) pod taktovkou organizace People Management Forum. V ucelených blocích postupně projedete velké množství HR témat a po absolvování kurzu získáte certifikát.
  • TOP Vision – když už máte základy HR pod kůží a rádi byste se posunuli dál, můžete vyzkoušet tento kurz zaměřený na personalistiku v praxi. Na konkrétních příkladech se dozvíte, jak řešit složité situace ve firmě nebo jak se vyhnout nejčastějším chybám. Nejbližší termín kurzu proběhne už v květnu.
  • Udemy – a jestli pro vás není překážkou angličtina, nakoukněte do databáze online seminářů. Při výběru se můžete orientovat podle hvězdiček udělených ostatními uživateli i podle témat, která vás aktuálně zajímají.

Zajímají vás nejnovější trendy v HR? Pusťte si videokurz s Tomášem Ervínem Dombrovským, odborníkem na analýzy, data a trh práce.

Konference, kde nasajete správnou atmosféru a potkáte lídry z oboru

HR konference – Profesní setkání personalistů

24. března 2022, Hotel Continental, Brno

Budou se probírat aktuální i palčivá témata HR a pracovního práva. Dozvíte se, jak přistupovat k BOZP při práci z domova, jak se připravit na zákon o whistleblowingu nebo co byste měli znát o rovném odměňování a trendech v náboru.

Recruitment Academy Awards

21. dubna 2022, Jatka78, Praha

Jde o udělení významných cen náborářům i firmám, které se věnují HR marketingu. Slavnostního večera se vždy účastní velké množství českých HR profesionálů a samotné ocenění se uděluje v 6 různých kategoriích. Letošní ročník jistě nebude výjimkou.

Performia: Moderní trendy HR 2022

18. a 19. května 2022, Hotel Barceló Occidental, Praha

Na letošní konferenci vystoupí HR hvězda Mårten Runow – mezinárodně uznávaný odborník na budování týmů, výběr a hodnocení zaměstnanců. Bude se věnovat tématu problémových zaměstnanců. Ostatní řečníci proberou trendy v HR a náboru lidí.

Konference Firemní vzdělávání 2022

15. června 2022, Konferenční centrum GreenPoint, Praha

Letos proběhne už pátý ročník. Nebudou chybět workshopy ani společné diskuze s kolegy z firem jako Decathlon, Deloitte, NN pojišťovny a další.

EVOLVE! Summit

20. října 2022, Impact Hub, Brno

Pořádá se každoročně v Brně pro všechny milovníky HR. Potkáte jistě spoustu kolegů, případně se na místě seznámíte a osvěžíte si networking. Můžete se těšit i na praktické workshopy, které na akci zatím nikdy nechyběly.

5 HR knih, které by vás mohly zaujmout

- 7 skrytých důvodů, proč zaměstnanci odcházejí z firem – Leigh Branham

- Jak hledat zaměstnance v 21. století – Jan Tegze

- Radikální otevřenost – Kim Scott

- Jak z dobré firmy udělat skvělou – Jim Collins

- V práci nemusí být blázinec – Jason Fried, David Heinemeier Hansson

 
Sdílejte