Atmoskop.cz vyhlásil žebříček Férový zaměstnavatel 2020. Seznamte se s vítězi

Už osmnáctým rokem se v Česku vyhlašuje soutěž Sodexo Zaměstnavatel roku, která se snaží lidem přiblížit společnosti s výborným přístupem ke svým zaměstnancům. Díky portálu Atmoskop.cz letos přibyl nový žebříček Férový zaměstnavatel. Vyzdvihuje ty nejlepší české firmy na základě reálných hodnocení bývalých i současných zaměstnanců za poslední rok.

Férový zaměstnavatel 2020

Žebříček vzal v úvahu spokojenost s kolegy, nadřízenými, platem i s řadou dalších faktorů, které dlouhodobě sleduje a dává o nich přehled dalším uživatelům. A protože žádná podobná databáze autentických zkušeností zaměstnanců není tak obsáhlá, rozhodli jsme se ty nejlepší z nich zviditelnit a odměnit. Ve spolupráci se Sodexo Zaměstnavatel roku tak vznikla unikátní nová kategorie Férový zaměstnavatel 2020. A tohle jsou vítězové prvního ročníku.

Firmy s TOP kulturou do 100 zaměstnanců

1. Phonexia s.r.o.

Vítězem se stala IT firma, která se věnuje vývoji softwaru řečové technologie. Naprostá většina jejích stávajících i bývalých zaměstnanců si na hodnoticím portálu Atmoskop.cz pochvaluje, že pro firmu je nejtypičtější slušné a férové jednání ze strany kolegů i nadřízených. Také oceňují možnost vhodně sladit svůj osobní život s prací a slušné finanční ohodnocení. „Dlouhodobě ve Phonexii budujeme kulturu, ve které se všichni můžeme cítit dobře a zároveň se spolehnout na ostatní. Jsem moc rád, že si toho naši zaměstnanci cení a že to vnímají jako důležité. Ocenění Atmoskop.cz zahřeje na srdci i z toho důvodu, že se jedná o určité potvrzení toho, že jdeme správnou cestou,“ váží si ocenění CEO Michal Hrabí. 

2. Střední škola, základní škola a mateřská škola da Vinci

Druhé místo obsadila škola z Dolních Břežan. Učitelé, ale i ostatní zaměstnanci zde oceňují pohodovou atmosféru a lidský přístup ze strany vedení. Kolegové mezi sebou spolupracují, vzájemně se inspirují a podporují v kreativním přístupu k výuce. Často si považují i to, že ve škole je to prostě smysluplná práce. 

3. Sophia Solutions, s.r.o.

Třetí místo patří programátorské firmě, kde si zakládají na uvolněné atmosféře a otevřeném jednání. Zaměstnanci si pochvalují, že si mohou práci maximálně přizpůsobit. Home office a pružná pracovní doba jsou samozřejmostí. Stejně tak dobrý kolektiv a pohodová atmosféra.

Atmoskop.cz se na české firmy dívá očima zaměstnanců. Web sbírá recenze firem od jejich současných i bývalých zaměstnanců a to má často větší vypovídající hodnotu pro kandidáty, kteří hledají pracovní místo, než jen samotný inzerát. Momentálně se na Atmoskop.cz nachází téměř 150 tisíc hodnocení více než 30 tisíc zaměstnavatelů.

Nej kultura ve firmách o velikosti 100–500 zaměstnanců

1. UOL a.s.

V kategorii středně velkých firem zvítězila účetní firma, ve které zaměstnanci mají možnost růst a učit se. Vládne zde neformální atmosféra a zaměstnanci mají možnost přizpůsobit pracovní dobu svým osobním potřebám. Ovšem důležité jsou tu i termíny a řád, přes které ve firmě nejede vlak. To ale k účetnictví tak trochu patří. „Nejvíce si ceníme skvělého týmu a i nováčkům se u nás nejvíc líbí kolektiv. To je to nejdůležitější, protože spolu trávíme hodně času. Dáváme si hodně záležet na výběru lidí, protože pokud bychom vzali někoho, kdo nezapadne, mělo by to vliv na fungování celého týmu či pobočky,“ komentuje vítězství ředitelka společnosti Jana Jáčová. 

2. Zonky

Druhé místo patří poskytovateli úvěrů Zonky. Stávající i bývalí zaměstnanci na Atmoskop.cz oceňují přátelské prostředí ve firmě, kdy i přes narůstající počet zaměstnanců vedení stále přihlíží k lidem jako k jednotlivcům s individuálními potřebami. Navíc velká část lidí se shoduje, že práce tam je prostě baví. 

3. HENNLICH s.r.o.

Bronz putuje k dodavateli technických komponent a produktů do nejrůznějších odvětví českého průmyslu. Firma vyniká v rodinné atmosféře a vstřícnosti. V tomto duchu se nese jak komunikace vedení, tak atmosféra mezi kolegy a stejné nastavení se zrcadlí do komunikace směrem k zákazníkům.

K čemu všemu je dobré sbírat hodnocení od zaměstnanců? Čím více jich na Atmoskop.cz budete mít, tím větší máte šanci, že oslovíte relevantní lidi právě pro vás.

Firmy o velikosti nad 500 zaměstnanců s boží kulturou

1. Člověk v tísni, o.p.s.

Humanitární a vzdělávací organizace ve své kategorii zazářila s pomyslným zlatem. Zaměstnanci oceňují nejen smysluplnou práci, ale také přístup nadřízených, který zahrnuje důvěru a podporu. Spolupráce probíhá na profesionální úrovni, kdy každý ví, co má dělat, a nebojí se podat pomocnou ruku například nováčkům. „Trochu nás to překvapilo, neb platy jsou tu spíše skromné, a tím pádem žádná velká spokojenost s finančním ohodnocením není. Vysoké hodnocení smyslu práce, spolupracovníků i nadřízených to ale vyrovnalo. A tak by to vlastně v neziskové organizaci mělo být,“ hodnotí vítězství ředitel organizace Šimon Pánek.

2. HOCHTIEF CZ a.s.

Druhou příčku obsadila společnost, která se zaměřuje na výstavbu silnic a dálnic. Zaměstnanci oceňují férové jednání, stabilitu zaměstnavatele a profesionalitu ze strany kolegů. Stejně tak možnost vzdělávání dle vlastních potřeb i výběru.

3. Skupina innogy

Třetí místo patří dodavateli energií, který vyniká v komunikaci směrem k zaměstnancům. Lidé ve firmě si pochvalují transparentnost, srozumitelné cíle a velké množství příležitostí k růstu. Zaměstnanci si chválí i originální benefity jako zkrácenou pracovní dobu, příspěvek na adrenalinový zážitek nebo třeba kurz čínštiny.

Neumístila se vaše firma letos mezi nejlepšími? Nevadí, nechte ji vaše zaměstnance hodnotit na Atmoskop.cz a dobrá hodnocení vám budou tou nejlepší vizitkou. Najít si v dnešní době vhodné zaměstnance, kteří zapadnou, je super, myslíte si to taky?

 
Sdílejte