Atmoskop dělá další krok v propojování lidí a firem, kteří jsou pro sebe jako stvoření

Najít zaměstnance, který souzní s firemními hodnotami, je snem každého zaměstnavatele. Takoví lidé snáze zapadnou mezi kolegy a budou mít o důvod méně jen tak odejít. Také pro kandidáty je důležité, do jakého prostředí nastoupí. Zajímá je víc než stručné informace v inzerátu. Na tom, jak spojovat ty správné dvojice, teď pracuje tým Atmoskopu.

Atmoskop propojuje firmy s ideálními kandidáty

Až 90 % uchazečů informace z inzerátů nestačí. Chtějí vědět víc. Například to, zda je pro ně firma vhodná a budou moct pracovat, jak si přejí. Právě s tím chce pomoct Atmoskop.

Propojujeme lidi a firmy, aby jim to ladilo

Někomu vyhovuje neformální prostředí, jiný se v něm necítí dobře. Jeden rád pracuje sám, druhý podává top výkony v týmu. Právě odlišnost lidí a jejich pracovní preference bude brát v potaz tzv. company matching, tedy doporučování vhodných firem na základě měkkých kritérií.

V čem to firmám pomůže? Uchazeč může objevit i společnosti, které neznal a na které by jinak neklikl. Udělá si jasno v tom, co je pro něj v práci důležité. Bude předem vědět, jestli se do firmy hodí. Vypadnou tak lidé, kteří by do firemní kultury nezapadli.

Stačí vyplnit krátký dotazník

V praxi je teď možné bez jakékoliv aktivace využít zkušební verzi, na které v týmu Atmoskopu stále pracujeme a budeme ji posouvat dále. Už nyní mohou kandidáti na profilu firmy nebo na výpisu nabídek vyplnit krátký dotazník. V něm vyberou, ke které z hodnot se přiklánějí:

  • formální vs. neformální prostředí
  • vedení a procesy vs. úplná autonomie
  • stabilní vs. dynamické prostředí
  • work-life balance vs. život v práci
  • individualismus vs. týmovost
  • smysluplnost vs. prestiž

Následně se dozvědí, jak se jejich představy shodují s pracovním prostředím v dané firmě. Bonusem je, že kandidátovi Atmoskop doporučí další vhodné zaměstnavatele a při každém přihlášení uvidí, jaká je míra souladu s firmou, na jejíž profil se dívá.

 
Sdílejte