Ascendent ve Střelci i pohovor z postele. Přečtěte si nejbizarnější HR zážitky roku 2020

Rok 2020 byl náročný, ale taky jsme si v něm užili spoustu legrace. V uplynulých týdnech jsme se vás ptali, co nejzábavnějšího jste letos v práci zažili. Tohle jsou největší špeky, které se nám sešly.

Bláznivé HR zážitky

1. Hvězdy nám nepřály

Paní v CV neměla téměř žádné informace o praxi a dovednostech, jen velmi podrobně zpracovaný horoskop. Asi nabyla dojmu, že když má ascendent ve Střelci, je to dostatečná kvalifikace pro výkon povolání výkonné asistentky. :) Inu, nebyla...

2. Hlavně žádný stres 

Měli jsme videopohovor s kandidátem, který ležel v posteli, poměrně spoře oděn. A vůbec nijak to neskrýval. Místo nedostal, ale člověk měl chuť si taky zalézt pod peřinu. 

3. Až příliš neformální

Kandidát mi 10 vteřin po seznámení na pohovoru řekl: „Ty vole.“ Tyvole.

4. Nebezpečně dobré služby

Kandidátka si mě za mé služby oblíbila natolik, že mi slíbila, že mám u ní pivo, což následně ještě povýšila na tuplák. Pak se mě ptala, jestli nemám přítelkyni nebo manželku, aby jí to náhodou nevadilo. V tu chvíli jsem si začal připadat na pohovoru já. Jen na jinou pozici. :-)

Nejmilejší nábor je ten, který je efektivní. Využijte tedy naše portály Jobs.cz, Prace.cz, Práce za rohem a Atmoskop.cz – máme nejvíce kandidátů ze všech oblastí a nabídky na všech z nich můžete snadno ovládat přes Teamio.

5. Čas je relativní

Kolega dostal od šéfa nařízení, že všechny zakázky musejí být v podnikovém systému zaneseny do 24 hodin od obdržení. Kolega vesele pokrčil rameny a řekl, že je to v pohodě, protože to jsou pro něj tři pracovní dny. 

6. Je nám líto, s volaným to neklapne

Kandidát nedorazil na pohovor. Tak mu cca 10 minut po plánovaném začátku volám, zda někde nebloudí. Na druhé straně se ozvalo jen naprosto suverénní: „To je omyl, máte špatné číslo.“ Omluvila jsem se, zavěsila a otevřela znovu CV. Číslo bylo správně… 

7. Bez bydlení ani ránu

Telefonický rozhovor s potenciálním uchazečem na pozici dělník ve výrobě:

HR: Dobrý den, reagoval jste na náš inzerát… Zmiňujete, že bydlíte na Vysočině. Sídlo naší firmy je v Nymburce, tedy od vás poměrně daleko.

Uchazeč: A to je kde?

HR: Okres Nymburk, ve Středočeském kraji.

Uchazeč: To je u České Lípy, tam to znám.

HR: A jste si jistý, že byste měl zájem o práci v naší firmě? K pracovní pozici bohužel ubytování, jak jsem zmínila v inzerátu, nenabízíme.

Uchazeč: Vy mi bydlení nedáte? Tak to nic, nashle.

Lidé oceňují, když můžou pracovat blízko domova. Přesně od toho je tady naše aplikace Práce za rohem, kde si také můžete najít nové kolegy.

8. Kde to jsem? 

Uchazeč se mě u pohovoru v kavárně zeptal, ze které jsem firmy, aby věděl, kam by případně nastoupil. Prý má těch interview už nějak moc...

9. Láska k nábytku

Kolegyně odcházela z firmy a zeptala se, jestli by si s sebou nemohla vzít svoji skříňku. Poradila jsem jí, kde si může koupit stejnou, ale novou nechtěla. Prý má k té svojí vztah. Tak koupila novou nám a tu svou si odvezla. Možná si doma pořád hraje na to, že je v práci. :-)

10. Polyglot 

Nabírali jsme kolegy do mezinárodní firmy, kde je potřeba skvělá znalost angličtiny kvůli každodenní komunikaci s centrálou. To jsme samozřejmě napsali i do inzerátu. Když pak uchazeč u pohovoru na anglickou otázku „Na jaké úrovni je vaše angličtina?“ odpověděl „Jés! Haudujůdů!“, trochu mě to překvapilo. 

11. Móda především

Součástí práce personalisty je taky chválit a povzbuzovat kolegy. Jeden operační technik u nás nosil každý den do práce pestrobarevné ponožky, na každé noze jinou. Pochválila jsem ho, jak je trendy a originální. Chvilku zmateně pomrkával a pak se ukázalo, že si těch ponožek vůbec nebyl vědom.

12. Kvalifikační předpoklady

Brali jsme nováčka na pozici prodejce pojištění. Když jsem se ho zeptala, proč chce tuhle práci dělat, odpověděl, že nenávidí lidi… 

13. Jako George Clooney

Kolegyně se s námi během série online pohovorů vsadila, že dalšímu člověku, který vyskočí na obrazovce, řekne, že má sexy hlas. Jaké bylo její překvapení, když se místo uchazeče na monitoru objevil generální ředitel s rychlou prosbou. I on byl pak trochu překvapen. 

 
Sdílejte
Dáváte si při psaní inzerátu extra záležet?
0