#8 Markéta Tesařová: Na práci rukama nabíráme dochvilné kandidáty, kteří jsou ochotni se učit

Markéta má několikaleté zkušenosti z HR oddělení poradenské firmy KPMG. Z pražské kanceláře se ale před čtyřmi lety přesunula do Mělníka, do ryze výrobní společnosti Danzer Bohemia-Dýhárna, kde působí na pozici HR generalist. V nové epizodě naHRávek se rozpovídala o zkušenostech s náborem dělníků, ale také o tom, jak specifická je v jejich firmě interní komunikace. Užijte si poslech.

Když nabíráte dělníky do dýhárny, je dost pravděpodobné, že kandidáti nebudou mít předchozí zkušenosti z podobné pozice. Co tedy Markéta Tesařová od uchazečů očekává? Zájem o práci, vůli učit se novým dovednostem a především zodpovědnost v docházce a dodržování směn. Markéta také prozradí, jaké kanály využívají v interní komunikaci, jakým způsobem jako firma spolupracují s úřadem práce a proč u nich vítají studenty místních škol na praxi.

Nováčkům vždy fandím, aby se dobře adaptovali. Občas to ale nevyjde. Někteří nezvládnou do práce chodit pravidelně ani celý týden, jiní nedokážou přijít na čas, což je ve výrobě problém.

Markéta Tesařová

Další epizody podcastu naHRávky najdete na našem webu a v podcastových aplikacích Spotify, Apple Podcasts a Google Podcasts.

 
Sdílejte