8 filmů a seriálů, které by měli vidět všichni z HR

S podzimem za okny je chuť schovat se pod deku a pustit si seriál daleko větší, že jo? Proto pro vás máme několik tipů na filmy a seriály, u kterých nebudete mít pocit, že jen lenošíte, ale zároveň se i něčemu přiučíte. Každý z nich vás totiž obohatí jak v HR, tak leadershipu. A kdo říká, že se vzdělávání s popcornem v ruce nepočítá!

HR filmy a seriály

The Morning Show

2019, 84 % na ČSFD.cz

O tom, jak důležitá je otevřená firemní kultura

Nový seriál z produkce firmy Apple vás nechá nahlédnout pod pokličku televizní show, v níž účinkují slavní moderátoři v podání Jennifer Aniston, Reese Witherspoon a Steva Carella. Zatímco budete sledovat jejich každodenní práci, zjistíte, že pod povrchem vztahů mezi zaměstnanci štábu je firemní kultura pořádně zkažená. Seriál tak ukazuje, co se děje ve firmách, kde se o nepříjemných záležitostech mlčí. A to by měli vidět všichni. Nejen z HR.

Nová šichta

2020, 79 % na ČSFD.cz

O druhém startu v kariérní dráze

Tento dokument sleduje Tomáše Hisema, který strávil 25 let pod zemí jako horník na Ostravsku. Trh práce se ale mění, doly zavírají, havíři se rekvalifikují. A tak si Tomáš vybírá novou kariérní cestu – rozhodne se stát programátorem. Okolí mu sice nevěří, on sám sobě však jo. Dokument vám dokazuje, že když se chce, tak to opravdu jde. A že i kandidáti z jiných oborů vám při náboru můžou svými dovednostmi vyrazit dech. Dáte jim šanci?

Našli jste kandidáta, který vypadá slibně, ale v daném oboru ještě nepracoval? Pokud si nejste jistí, že se na pozici hodí, jednoduše jeho profil přepošlete manažerovi. Ten už vám řekne, jestli si s ním dokáže spolupráci představit.

Moneyball

2011, 78 % na ČSFD.cz

O strategickém a data-driven přístupu

Film Moneyball je natočený podle skutečného příběhu Billyho Beanea (Brad Pitt), bývalého a velmi nadějného hráče baseballu. Ten se však po vlastním neúspěchu zaměřuje spíš na administrativní stránku baseballu a na počátku nové sezóny stojí před komplikovanou situací. Jeho špatně financovaný tým přišel o své nejlepší hráče a on musí dát dohromady nový – s třetinou původního rozpočtu. Zní to jako ze života personalisty? Souhlasíme. Tak schválně, jak tohle dopadne.

Lítám v tom

Up in the Air, 2009, 75 % na ČSFD.cz

O empatii vůči zaměstnancům i kolegům

Propouštění, propouštění a propouštění. Denní chleba práce v HR zobrazuje film s Georgem Clooneym v hlavní roli. Ten pracuje pro kariérní přechodové poradenství a cestuje po USA s jediným úkolem – dává výpovědi zaměstnancům. Jeho život se ale obrátí vzhůru nohama, když mu firma sežene novou kolegyni, která firmě doporučí, aby lidi začala propouštět online. Naučí se obě postavy spolupracovat, i když na svou práci mají úplně jiný pohled?

Stážista

The Intern, 2015, 72 % na ČSFD.cz

O tom, že schopnosti kandidáta se neomezují na věk

Fanoušci filmu Ďábel nosí Pradu, zbystřete. V tomhle snímku vás čeká sedmdesátiletý Ben Whittaker (Robert De Niro), který nastoupí jako stážista do redakce módního webu a stává se podřízeným jeho zakladatelky Jules Ostin (Anne Hathaway). Ve filmu sledujete, jak si k sobě hledají cestu dvě rozdílné generace a jak důležitý je v běžné HR praxi age management.

Návrat na vrchol

We are Marshall, 2006, 72 % na ČSFD.cz

O vedení lidí v těžkých časech

Co má společného americký fotbal s leadershipem? Skoro všechno, posuďte sami. Hlavní hrdina Jack Lengyel (Matthew McConaughey) musí sestavit nový fotbalový tým jen několik měsíců po leteckém neštěstí, při kterém zahynuli všichni univerzitní hráči. Má tak před sebou náročný úkol: stmelit kolektiv v nešťastné době a najít pro svůj tým tu pravou cestu během obrovských personálních změn. Nepřipomíná vám to něco? Třeba celý rok 2020?

Velký průvodce meditací

Headspace Guide to Meditation, 2021, 86 % na ČSFD.cz

O výhodách meditace (nejen pro HR)

Cítíte, že toho máte v práci nad hlavu? Díky této animované minisérii Netflixu se naučíte meditovat a odpočívat, tak aby vás zaměstnání nevysávalo. Velký průvodce meditací zasvětí do meditace i úplné začátečníky a předá vám jednoduché techniky a tipy, jak se do ní pustit i doma. Seriál je animovaný, má český dabing a krátce poté, co vyšel, měl celosvětový úspěch.

„Já to tedy beru, šéfe!“

1977, 58 % na ČSFD.cz

O soukromí kandidátů a hranicích v náboru

A na závěr si dáme kousek bizáru. Napadlo vás někdy, co by dělali tajní agenti, kdyby se z nich stali náboráři? Nás taky ne, ale někoho v minulosti očividně ano. Proto v 70. letech vznikl snímek o dvou náborářích, kteří špehují své kandidáty a získané informace využívají k tomu, aby lidi přetáhli k sobě do firmy. Co na to říct – snad jen to, že jestli se odhodláte si film pustit, vyzbrojte se velkou dávkou nadsázky.

V reálném světě naštěstí nemusíte kandidáty špehovat ani sledovat. Vytvořte si v Teamiu PRO vlastní databázi uchazečů a budete mít všechno na jednom místě – od kandidátových zpráv až po vlastní poznámky.

 
Sdílejte
Dáváte si při psaní inzerátu extra záležet?
0