8 českých písniček, které reflektují práci personalistů

Spousta zaměstnanců vidí práci na každém kroku. Někomu pracovní povinnosti připomene film, jiným scéna z obchodního centra. My jsme si cestou z dovolené vzpomněli na naše úkoly hlavně díky písničkám, které hrály v rádiu, a proto jsme se rozhodli české písničky ze života HRistů sepsat do článku.

Jan Werich: Ten dělá to a ten zas tohle

Kdo by měl mít větší přehled o tom, kdo co dělá ve firmě, než lidé z personálního oddělení? A protože mají právě HRisté dost často ve firmách při onboardingu na starost i seznamování nových kolegů se stávajícími, mohou se cítit jako Jan Werich v pohádce Pekařův císař.

Buty: Píseň práce

Máte už dlouho vypsanou pozici, o kterou se uchází jen pár kandidátů, a ti, kteří se dostaví na pohovor, se vám nepozdávají? Dost možná jste narazili na traviče studní, kterému práce fakt nevoní a zpívá se o něm v písničce kapely Buty.

Bratři Ebenové: Já na tom dělám

Kdo by neznal situaci, kdy manažer zadal úkol, který se zdá být nekonečný. I přes dlouhé hodiny, které jste nad vytvořením nesmyslných tabulek strávili, se vám úkol stále nedaří dotáhnout a napětí roste na obou stranách.

Potřebujete, aby na tom u vás dělalo víc lidí? Naberte je přes naše portály Jobs.cz, Prace.cz, Atmoskop nebo skrz aplikaci Práce za rohem. Denně na nich práci hledají desetitisíce kandidátů.

Patrola Šlapeto: Ručičky, nebojte se

Ne každý zaměstnanec dokáže překlenout úspěšně zkušebku. Někdy můžou být na vině nenaplněná očekávání od společnosti, jindy se nováčkům nezamlouvá kolektiv nebo nepanuje spokojenost s jejich výkony. A každý zkušený HRista asi uzná, že se nejednou s hlavní postavou písně „Ručičky, nebojte se“ už při náboru potkal.

Sněhurka a sedm trpaslíků: Haj hou

Začíná vaše pondělí týmovým meetingem? Pak pro ostatní zaměstnance ve firmě můžete při společném odchodu do kanceláří působit jako trpaslíci ze Sněhurky, když odchází na směnu do dolů. Pracovití permoníci se totiž o jejich princeznu starají stejně hezky jako HRisté o kolegy.

Michal Tučný: Prodavač

Trhá vaše firma jeden rekord za druhým? Pokud ano, je více než pravděpodobné, že se vedení společnosti rozhodlo odměnit zaměstnance dalšími extra benefity. Při jejich oznamování si můžete připadat jako „prodavač“ Michal Tučný ve stejnojmenné písničce.

Zajímá vás, co za benefity by vaši lidé ocenili? Nechte chatbota Arnolda, ať to zjistí za vás.

Jan Nedvěd: Stánky

Personalisté musí někdy řešit i nepříjemnosti. Jednou z nich můžou být stížnosti na zaměstnance z generací Z a Y, kteří půlku pracovní doby stráví u kávovaru nebo cigarety. Když za vámi někdo přijde s výtkami na takové chování, můžete si připadat jako na koncertu Nedvědů, když zrovna začali hrát populární Stánky.

Zdeněk Svěrák a Jaroslav Uhlíř: Dělání

A závěrem jedna písničková rada. Nejlepší lék na ranní rozmrzelost způsobenou dopravní zácpou nebo třeba brzkou hádkou s milovanou polovičkou je podle oblíbené písničky pracovní nasazení. Pokud nemáte zrovna ten nejlepší den, zkuste se vrhnout do mailu nebo na dlouho odkládaný úkol a snad se vám nálada po odškrtnutí pár povinností zase zlepší.

 
Sdílejte