#62 Miroslav Svozílek, Michal Musil: McDonald’s a LMC radí, jak zvládnout onboarding nejmladší generace

Adaptace nováčků je velmi důležitá, a u mladých lidí bez pracovních zkušeností to platí dvojnásob. HR Supervisor Miroslav Svozílek se podělí o zkušenosti českého McDonaldu a Michal Musil z LMC přiblíží, jak do onboardingu zapojit konverzačního robota Arnolda.

Je jim 15, 16 nebo dvacet let a často jde o jejich první pracovní zkušenost. Na pohovor nebo na pracoviště přijdou i s rodiči. Nemají reálnou představu, jak vše funguje a jsou zvyklí na jiný způsob komunikace než jejich starší kolegové. Jak pracovat s těmi nejmladšími brigádníky a zaměstnanci a neztratit je hned na začátku?

„Mladí lidé očekávají, že se firma přizpůsobí době, chtějí rychlou a přirozenou formu komunikace. Potřebují pomocnou ruku a zájem ze strany zaměstnavatele.“

Miroslav Svozílek

HR Supervisor, McDonald’s

V McDonaldu si vyzkoušeli, že jim v lepší práci s nováčky pomůže zpětná vazba, dostatek dat a jejich analýza. Využívají k tomu konverzace s Arnoldem. Moderní komunikační nástroj měří důvody, proč lidé odcházejí, ukáže věci, které se opakují, a zaměstnavatel je tak může napravit.

„Nábor a adaptace jsou drahý proces, personalisté a manažeři poptávali pomoc při onboardingu. Arnold průběžně mapuje cestu nováčka od prvního dne po celou zkušební dobu a ověří, zda jim v práci nic nechybí.“

Michal Musil

Customer Success Manager, LMC

Další díly podcastu naHRávky najdete na našem webu a v podcastových aplikacích SpotifyApple Podcasts a Google Podcasts.

 
Sdílejte