#61 Vítězové Férového zaměstnavatele: Jak si udržet lidi dlouhá léta? Ptejte se jich na názor

Otevřená komunikace napříč firmou, snaha vtáhnout lidi do dění, umění vybrat si ty správné zaměstnance i vzájemná důvěra. To jsou podle vítězů ankety Férový zaměstnavatel roku 2023 – firem IRESOFT, ComAp a GasNet – základní stavební kameny příjemné a férové firemní kultury.

Vítěze Férového zaměstnavatele roku vyhlašuje už tradičně Atmoskop ve spolupráci se společností Sodexo, a to ve třech kategoriích podle velikosti firmy. Co je nejdůležitějším kritériem? Hodnocení současných i minulých zaměstnanců.

Letos se na prvním místě v kategorii do 100 zaměstnanců umístila softwarová společnost IRESOFT. Prvenství mezi podniky se 100 až 500 zaměstnanci získala společnost ComAp. A nejférovější firemní kulturu u společností nad 500 zaměstnanců mají distributoři plynu z GasNetu. Ačkoliv se tyto firmy v některých věcech liší, jejich vedení i lidé v HR smýšlejí podobně o zaměstnancích i o budování správné firemní atmosféry.

Otevřená komunikace nezáleží na velikosti firmy, ale jestli management a majitel chtějí komunikovat. Důležitá je i důvěra. Necháváme lidi převzít zodpovědnost za jejich hřiště.

Renata Balíková

HR manažerka, IRESOFT

Co by měly firmy splňovat, aby si dlouhodobě udržely spokojené zaměstnance? Proč se lidem v poslední době nejvíc líbí u technologických společností? Jaké možnosti využívá v náboru firma s 90 zaměstnanci, kde se vedení účastní každého pohovoru, a jaké vychytávky musí využít společnost s tisícovkou pracovníků rozesetých po celé ČR? Nejen to se dozvíte v nejnovějších naHRávkách.

Lidé si u nás mohou řídit osobní život v rámci práce. ComAp založili po sametové revoluci tři kamarádi technici. A to se do atmosféry ve firmě odráží dodnes.

Jitka Smith

CPO / Chief People Officer, ComAp

Další díly podcastu naHRávky najdete na našem webu a v podcastových aplikacích SpotifyApple Podcasts a Google Podcasts.

Nebojte se vtahovat lidi do dění ve firmě, ptát se na jejich názor. My využíváme konverzačního robota Arnolda. Měsíčně obsazujeme 40 pozic a díky zpětné vazbě vidíme už u onboardingu, kde jsou potíže. Na ně okamžitě reagujeme.

Helena Steinerová

Recruitment, Development & Employer Manager, GasNet
 
Sdílejte