#60 Petra Smetáková: V LMC nenarazíte na zákeřňáky. Firemní kultura je mezi sebe nepustí

Spokojenost a výkon v práci ovlivňuje řada faktorů. Jedním z nejdůležitějších z nich je firemní kultura. O tu se v LMC stará HR manažerka Petra Smetáková. Jak vybírá HR nové kolegy, aby vše dobře klapalo a proč je pro firmu tolik důležitá vzájemná důvěra, se dozvíte v nových naHRávkách.

LMC má za sebou v uplynulém roce řadu změn. Kromě stěhování do nového sídla, které s sebou přineslo i režim Work from Anywhere, zařadila firma mezi své benefity Happy Days. Ty doplňují zaměstnancům klasickou dovolenou. „Nové benefity zavádíme i proto, že chceme být trendsetter na trhu. Happy Days nám pomohly sjednotit otázku dní volna navíc, protože už předtím jsme kolegům nabízeli volno například na dobrovolnictví,” říká o nevšedním benefitu Petra Smetáková.

Důležitější než samotné benefity jsou ale pro ni hodnoty a přesah věcí. Díky tomu, že se firmě daří, může LMC pomáhat lidem nejen v personalistice ale také celé společnosti prostřednictvím CSR aktivit.

Firemní kultura v LMC je postavená na spolupráci a vzájemné pomoci. Defaultně jsme nastavení, že chceme druhým pomoci a že si vzájemně věříme.

Petra Smetáková

HR manažerka LMC

Další díly podcastu naHRávky najdete na našem webu a v podcastových aplikacích SpotifyApple Podcasts a Google Podcasts.

V LMC nepotkáte zákeřňáky. Firemní kultura je mezi sebe nepouští. Lidi, kteří mají tendenci k manipulaci nebo jiným ne úplně kolegiálním praktikám, tak i když se přes výběrové řízení do firmy dostanou, komunita je velmi rychle vytěsní.

Petra Smetáková

 
Sdílejte