#59 Lenka Průšová: Je to chemie, namíchat správně tým, který poskládá ingredience kvalitní kosmetiky

Věda a vývoj jsou stále považovány spíše za doménu mužů. Kde se hledají profíci do tak specifického odvětví, jakým je kosmetický a farmaceutický průmysl, jak správně sladit tým a jak se dá udržet v pracovním procesu s dětmi po boku, prozradí vývojářka kosmetiky a zdravotnických prostředků Lenka Průšová.

Koenzym Q10, kyselina hyaluronová a nově také kanabidiol získaný z konopí jsou považovány za nejvýznamnější objevy na poli kosmetiky posledních desetiletí. Právě poslední zmíněnou látku využívá jako jedna z mála na světě chemička Lenka Průšová, která s ní tvoří a míchá kosmetiku značky Canneff.

Celou partu, která se na vývoji, výrobě a distribuci podílí, vybírala sama. Poslechněte si, kde svoje zaměstnance hledala, jak moc bylo obtížné některé profesionály nalézt a proč trvalo přes dva roky, než celý tým vyladila ke své spokojenosti. Během vedení firmy se nejen Lenka, ale i její kolegyně staly matkami. Inspirujte se, jak je možné si ve vstřícné firmě přizpůsobit pracovní prostředí tak, aby mohly mít pracovnice potomky s sebou a cítily i profesní naplnění. Zjistěte také, co může šéfka udělat, aby pracovníci byli spokojeni a z firmy neutíkali.

„Dáváme šanci profíkům i mladým talentům. Klinickou studii nechám provést lékaře s třicetiletou praxí. Když mi ale napíše iniciativní student, že chce k nám do firmy, dám mu příležitost. Ta by se měla dávat lidem, kteří mají snahu.“

Lenka Průšová

vývojářka kosmetiky a zdravotnických prostředků, Canneff

Další díly podcastu naHRávky najdete na našem webu a v podcastových aplikacích SpotifyApple Podcasts a Google Podcasts.

„Je mi jedno, kolik budou mít zaměstnanci volna, když bude práce splněna. Chci, aby lidé cítili takový benefit, že pracují pro mě, aby nechtěli odejít jinam.“

Lenka Průšová

 
Sdílejte