#56 Zuzana Balážová: Když hledáte vývojáře, inzerát je důležitý, ale sám o sobě nestačí

Nábor IT specialistů je specifická disciplína. Zuzana Balážová je pomáhá hledat firmám, které na tuto činnost nemají vlastní kapacity. Opírá se o největší IT job board v Česku Techloop a databázi 18 000 profilů.

Většina IT specialistů práci aktivně nehledá, ale čekají na nabídku, jaká se neodmítá. Je proto důležité oslovit je s pozicí, u které budou mít důvod reagovat. Zuzana Balážová pracuje jako IT Sourcer pro největší IT pracovní portál v ČR Techloop a v rozhovoru přiblíží zásady, díky nimž můžete být v náboru vývojářů úspěšnější. Dozvíte se, co by měl obsahovat inzerát, jak prezentovat projekt, na kterém bude nový kolega pracovat, a jaké priority mají ajťáci při výběru zaměstnání.

„Na IT inzerátu by mělo spolupracovat několik lidí z firmy: náborář, který píše inzerát, HR manažer a kolega z IT týmu, ve kterém by uchazeč pracoval.“

Zuzana Balážová

IT Sourcer, Techloop

Další díly podcastu naHRávky najdete na našem webu a v podcastových aplikacích SpotifyApple Podcasts a Google Podcasts.

„Častá chyba je, že firmy hledají 100% kopii člověka, který u nich končí. To se jim ale nikdy nepovede.“

Zuzana Balážová

 
Sdílejte