#57 Vladimíra Glatzová: Na budoucí schopné advokáty se zaměřujeme už během jejich studia

Před 29 lety založila advokátní kancelář, která dnes patří k nejrespektovanějším u nás. Vladimíra Glatzová se postupně učila, kde hledat talenty do firmy i jak nastavit systém jejich hodnocení a vzdělávání.

Pro kariéru v advokacii se podle Vladimíry Glatzové člověk musí rozhodnout nejpozději po dokončení univerzity. Do advokátní kanceláře Glatzová & Co. přijímá až na výjimky právě juniory. Mnozí tu sbírají zkušenosti už během studia, zvládnou chodit do práce i dva až tři dny v týdnu. Každý junior má svého garanta z řad zkušených kolegů, dále se vzdělává a coby koncipient obvykle ve firmě pokračuje dál. První krok je stát se advokátem, pak vedoucím advokátem a posléze někteří mohou být jmenováni i partnery kanceláře. Pro tuto cestu je podle Vladimíry Glatzové důležitý podrobně rozepsaný kariérní plán, hodně času věnují pravidelným rozvojovým pohovorům, dotazníkům a hodnocení, které nejsou formalitou.

Všichni dostávají co nejvíc možností vyzkoušet si různé obory práva, aby se postupně vyprofilovali a zaměřili na oblast, v níž jsou nejsilnější. Zásadní je také příjemná atmosféra v kanceláři, slušnost a etika, podle těchto kritérií si vybírají kolegy i klienty.

„Kdo chce být advokátem, musí být připravený, že ho čeká opravdu hodně práce, ale velmi zajímavé.“

Vladimíra Glatzová

Advokátka, zakladatelka Glatzová & Co.

Další díly podcastu naHRávky najdete na našem webu a v podcastových aplikacích SpotifyApple Podcasts a Google Podcasts.

„Na lidech časem poznáte, kdo bere práci čistě jako zaměstnání a kdo má na to být prvoligový hráč.“

Vladimíra Glatzová

 
Sdílejte