5 knih k podzimnímu čtení, které z vás udělají lepší lídry i personalisty

Nemáte co číst? Už jo. Sesbírali jsme vám tipy na knížky, které by neměly chybět v knihovničce žádnému manažerovi nebo personalistovi. Naučí vás dívat se na život ve firmě trochu jinak a můžete o ně (hlavně nenápadně!) poprosit Ježíška.

HR knihy

Pravidlo žádných pravidel

Autoři: Reed Hastings, Erin Meyer

O úplné svobodě zaměstnanců

Kdo doma nekouká na Netflix, ať hodí ovladačem. Napadlo vás ale někdy, jak tahle služba vůbec vznikla? Stojí za tím silný příběh. A dost netradiční přístup celé společnosti. V knize Pravidlo žádných pravidel poznáte Netflix zevnitř a zjistíte, jak moc (ne)funguje, když zaměstnavatel své lidi nehlídá a dává jim absolutní volnost, když neexistují žádná pravidla pro dovolenou ani výdaje nebo když místo nastavování procesů upřednostňujete rozvoj zaměstnanců.

Myšlení rychlé a pomalé

Autor: Daniel Kahneman

O lidském chování a jak toho využít

Víte, jak přemýšlí vaši kandidáti? V téhle knize to zjistíte. Autor v ní poutavě popisuje dva typy myšlení a odhaluje, kterým se lidi v různých situacích řídí. Pomůže vám tak pochopit, jak vznikají naše pracovní i osobní rozhodnutí. A hlavně vás naučí odhalovat mentální chyby a zkratky, jimž každý čas od času podléháme.

Vzdělávání v dnešní době není jen o knihách. Na Seduo.cz pro vás máme videokurzy o HR i leadershipu, které jinde nenajdete. Vyberte si.

Radikální otevřenost

Autor: Kim Scott

O zpětné vazbě a jak ji dávat ostatním

Tahle kniha už je tak trochu povinná četba pro takřka všechny lídry. Říká totiž, že pokud chcete být dobrými manažery, musíte mít o své lidi hlavně zájem, dávat jim neustálou zpětnou vazbu a s ochotou přijímat tu jejich. Nekončí ale jen u toho – rovnou vás to naučí skrz řadu praktických tipů a technik. A taky vám ukáže, jak rozvíjet firemní kulturu založenou na otevřenosti a proč povýšení nemusí být vždycky tou správnou odměnou pro vaše zaměstnance.

V práci nemusí být blázinec

Autoři: Jason Fried, David Heinemeier Hansson

O firemní kultuře, která myslí na blaho zaměstnanců

Oba autoři vám ukážou, jak zařídit, aby nebyli zaměstnanci ve stresu a rozloučili se s častou frází „Nestíhám“. Kniha totiž přichází s konceptem „klidná firma“, ve které se pečuje o čas a energii a není třeba posílat e-maily v neděli odpoledne. A takové čtení se hodí jak pro management, tak pro personalisty s ambicemi změnit staré pořádky.

Jak drahá je intuice

Autor: Dan Ariely

O tom, jak si správně vybrat nejen z řad uchazečů

Řídíte se při náboru intuicí? Podle Dana Arielyho to často vede k nesprávným rozhodnutím, které nás mnohdy stojí spoustu peněz i energie. Proto vás pomocí zábavných experimentů naučí přemýšlet nad lidským chováním. A hlavně vám pomůže rozhodovat se lépe – v práci, ale třeba i partnerském životě.

 
Sdílejte
Dáváte si při psaní inzerátu extra záležet?
0