#40 Milan Fořt a Tomáš Pavlíček: Při psaní inzerátů musíte být trochu marketéři. Ne každý to umí, ale dá se to naučit

Mají na starosti marketing portálů Jobs.cz a Prace.cz a do chování kandidátů vidí jako málokdo. Milan Fořt a Tomáš Pavlíček i na základě dat a výzkumů vysledovali, že ačkoliv se lidé v nejistých časech do změny práce nehrnou, tak se toho pořád dá docela hodně udělat skvělým inzerátem. Pokud tedy dodržíte několik zásad. Poslechněte si, jaké to jsou především.

Kandidáty zaručeně odradíte třeba tím, že nebudete uvádět výši mzdy, že pracovní náplň bude nejasná, případně že z požadavků nebude jasné, zda se na danou pracovní pozici hodí. Při psaní jakéhokoliv inzerátu je proto nutné přemýšlet jako markeťák – tedy potřebujete vědět koho chcete nabrat, kde takoví lidé práci hledají, jaké mají od ní očekávání a zároveň čím po zaslání CV jít kandidátovi naproti. A pokud tohle uděláte, zaručeně půjde množství reakcí nahoru.

„Snažte se ukazovat platy. Pokud člověk neví, za kolik bude pracovat, obzvlášť třeba pokud jde o zlaté nebo vyšší bílé límečky, nemá vůbec zájem se vypsanou pozicí dál zabývat.“

Milan Fořt

markeťák Jobs.cz

Další díly podcastu naHRávky najdete na našem webu a v podcastových aplikacích SpotifyApple Podcasts a Google Podcasts.

„Zásadní je v inzerátu popis pracovní pozice. Jestliže na něj jako kandidát přijdu, potřebuju vědět, co v práci budu dělat. Nemusí tam být úplně vše, ale potřebuju znát gró té práce. Dobrý tip třeba je, když si personalisté představí, že pozici vysvětlují kamarádovi.“

Tomáš Pavlíček

markeťák Prace.cz a Práce za rohem
 
Sdílejte