#39 Bára Habětínková: Klíč k náboru v globálním prostředí i měřítku? Data, věcnost a lidskost

V logistickém startupu ShipMonk musí svištět velkou rychlostí nejen zboží, ale i všechny firemní procesy. Bára Habětínková, mezinárodní šéfka HR, v něm má na starosti nastavení procesů v různých prostředích – od onboardingu v Mexiku, přes běžnou agendu personalistů až po analýzu náborových dat v Kanadě. Přiblíží nám jejich analytický přístup k psaní inzerátů, jak nabírají modré a bílé límečky, nebo přístup ke tvorbě firemního DNA.

Právě vám přišlo zadání, ať nastavíte sezónní nábor několika set modrých límečků v Mexiku. To není zlý sen, ale úkol pro Báru Habětínkovou. Poslechněte si, jak je možné, že si jejich pracovníci i přes gigantická výběrová řízení nepřipadají jen jako inventární čísla, kdy se opřít o data, kdy raději vyslyšet intuici a jak se postarat o zaměstnance, kteří jsou na sebe příliš přísní.

„O věcech se příliš nevybavujeme, prostě se dějí. Pokud kandidátovi položíme jasnou otázku a on 45 minut povídá o projektu, aniž bychom se cokoli dozvěděli, víme, že mu naše firemní kultura sedět nebude. Nemůžeme ale nabírat kopie. S armádou stejných lidí bychom se nikam neposouvali.”

Barbora Habětínková

Director of Global HR Operations, ShipMonk

Další díly podcastu naHRávky najdete na našem webu a v podcastových aplikacích SpotifyApple Podcasts a Google Podcasts.

„Zaměstnance pobízíme, aby nám dávali feedback k čemukoli. Zpětná vazba může být hodně negativní, nesmíme se ale kvůli ní urazit. Když ji zaměstnanec vysloví, tak chce něco opravdu hodně zlepšit. A otevřenost našich lidí je to, co nás nejvíc pohání kupředu.“

 
Sdílejte